Українські перевізники вже використали усі дозволи на перевезення автогазу з Республікою Білорусь автотранспортом до кінця року. Про це повідомляє Твоя МАШИНА з посиланням на AUTO.RIA.com.
Дозволи на перевезення автотранспортом скрапленого газу з Білорусі, які Державна служба України з безпеки на транспорті «запасла» для видачі транспортним компаніям до кінця 2017 року, закінчилися. Цю інформацію підтверджують як власні джерела ресурсу, так і офіційні дані «Укртрансбезпеки».
Кількість двосторонніх дозволів, що дають право на транспортування автогазу з Білорусі з метою імпорту та продажу в Україні, обмежена рішенням українсько-білоруської комісії, щорічно встановлює квоту для перевізників різних вантажів. З дефіцитом дозволів операторам ринку доводилося стикатися і раніше, проте в 2017-му вони закінчилися (проблема стала очевидна ще в середині жовтня): позначився підвищений попит на пропан-бутановую суміш в кінці літа-початку осені.
Чим це все може обернутися для автомобілістів? Нової хвилі дефіциту або різкого подорожчання автогазу на українських заправках, мабуть, не буде. По-перше, мова йде тільки про автомобільні перевезення і тільки з Білорусі. Частка білоруського газу на українському ринку – більше 40%, але лише третина цього обсягу перевозять автотранспортом. До того ж, українські оператори в будь-який момент можуть звернутися за послугами до білоруських транспортних компаній, які ще не вичерпали свого ліміту дозволів.
Втім, зовсім вже без наслідків справу теж не обійдеться: розцінки «альтернативних» перевізників вище на 30-50%, що, на думку операторів ринку, збільшить вартість тонни зрідженого газу приблизно на 500-1000 грн (в залежності від довжини маршруту). Нестабільність в поставках автогазу з Білорусі триватиме до початку 2018 року, коли вступлять в силу нові дозволи для перевізників.
У столиці Катару Досі місцева поліція затримала стрітрейсера, який розсікав вулицями на спортивному автомобілі Toyota…
Німецький концерн BMW повідомив про перекриття каналу нелегальних поставок своїх автомобілів до Росії. Як пише…
Термін служби сучасної акумуляторної батареї (АКБ) в автомобілі становить 3-5 років, але є випадки, коли…
Кожен автомобіліст може зіткнутися з найнебезпечнішою ситуацією, коли раптово відмовили гальма. Причин цієї несправності може…
Сьогодні виробники рекомендують не прогрівати двигуни автомобілів занадто довго. У деяких країнах за це навіть…
Патрульна поліція почала «полювання» на водіїв із «неправильними» водійськими посвідченнями. Юристи звертають увагу на почастішання…