Categories: Статті

Як видалити іржу, щоб не зіпсувати кузов автомобіля

Навіть при належному догляді за кузовом автомобіля ніхто не може дати гарантію, що на ньому не з’явиться іржа. Автовласники повинні не лише вміти протидіяти руйнівним процесам корозії в зародку, забезпечуючи належний рівень захисту металу, але також своєчасно і якісно видаляти «рижу смерть».

Варто раз і назавжди усвідомити, що корозія на кузові автомобіля з’являється в результаті пошкодження або істотного ослаблення лакофарбового покриття (ЛФП), яке є першим і останнім рубежем оборони металу. Саме тому дуже важливо постійно стежити за його станом, регулярно перевіряти найбільш вразливі місця кузова, а в разі пошкодження оперативно реставрувати покриття. Навіть невеликий скол або подряпина можуть стати вогнищем іржі.

Регулярна мийка автомобіля і полірування кузова дозволяють істотно продовжити термін служби лакофарбового покриття. Не варто забувати і про корисність використання бризковиків. Цей простий аксесуар істотно підвищує ефективність захисту ЛФП від камінчиків та їдких речовин, що летять з дороги. Якщо ж справа все-таки дійшло до появи корозії, то потрібно зробити все, щоб впоратися з нею якомога швидше. Використовувати можна один з двох основних методів боротьби.

Метод перший – механічне видалення корозії

Механічний спосіб видалення корозії передбачає зрізання і зачистку іржі за допомогою відповідних інструментів: напилків, наждачного паперу, шліфувальних машинок. Як тільки окислений метал буде видалений, можна переходити до реставраційних робіт – здійснювати зварювання металу, нанесення ґрунту і нового шару лакофарбового покриття.

Метод другий – хімічне видалення корозії

Даний спосіб реалізується за допомогою спеціальних хімічних складів. Місця виникнення корозії обробляються матеріалами, які полегшать подальшу механічну обробку або навіть повністю видалять корозію з проблемного місця. Головна перевага цього методу полягає в тому, що застосовувати його можна у важкодоступних місцях. До недоліків хімічного способу насамперед варто віднести те, що вони абсолютно не підходять для роботи з надто пошкодженими ділянками.

Recent Posts

Які електрокари найменше втрачають у ціні у перші п’ять років: ТОП-5 моделей

Нещодавнє дослідження iSeeCars показує, що електромобілі утримують свою вартість краще за інші типи автомобілів, втрачаючи…

28.04.2024

Найдовговічніші автомобілі: ТОП-10 моделей, які без проблем проїдуть понад 300 000 км

Пошук надійного автомобіля, здатного подолати значну відстань без серйозних проблем, може бути складним завданням. Однак,…

28.04.2024

Чи варто купувати автомобіль з пневмопідвіскою: плюси та мінуси

Пневмопідвіска - це технологія, яка привертає увагу автолюбителів своєю обіцянкою покращити комфорт та керованість автомобіля.…

28.04.2024

Які трирядні кросовери та позашляховики витрачають менше палива: ТОП-12 моделей

У трирядних позашляховиках простору вистачає як для пасажирів, так і для вантажу, але не всі…

28.04.2024

10 неймовірних фактів, які варто знати про Alfa Romeo

Коли мова заходить про італійських автовиробників, слід розуміти, що Alfa Romeo – це не просто…

28.04.2024

Найдешевші швидкі автомобілі у 2024 році: ТОП-10 моделей

Якщо вам важлива швидкість, але бюджет обмежений, не впадайте у відчай. На автомобільному ринку є…

28.04.2024