Водневі авто почали активно розробляти тільки в останні роки, хоча сама по собі ідея не нова. Мало хто знає, що в Україні експерименти з водневим паливом для машин проводили майже пів століття тому.
1976 року в Харківському інституті проблем машинобудування АН України створили водневу установку для автомобілів. Нею навіть оснастили “Москвич-412”.
У багажник “Москвича” помістили невеликий водневий реактор і бак із водою. Проходячи через реактор, вода під дією каталізатора (його роль виконували оксиди різних металів) розщеплювалася водень і кисень. Потім водень подавався в циліндри двигуна та спалювався там як паливо.
Нова технологія мала низку переваг. Установка легко монтувалася та зберігала можливість їздити на бензині. Під час згоряння водню виділяється більше енергії, ніж від нафтопродуктів, а у вихлопі при цьому міститься лише водяна пара.
До того ж авто не мало балон із вибухонебезпечним воднем, як у сучасних аналогів. Та й знайти воду для заправки нескладно.
Проте далі за прототип справа не пішла. Технологія так і не стала серійною, хоча в інших країнах водневі авто почали випускати лише у XXI столітті.
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…