Штраф за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння є незаконним, якщо поліцейські не мали законних підстав для зупинки водія.
Відповідне рішення у справі №344/8791/22 прийняв Івано-Франківський апеляційний суд.
Зазначається, що в липні 2022 року патрульні поліцейські зупинили автомобіль ВАЗ-211540 та запропонували його водієві пройти тест на визначення рівня алкоголю в крові за допомогою приладу «Драгер». Прилад показав, що у водія рівень алкоголю у крові перевищує допустиму норму. Тому було складено відповідний адміністративний протокол.
Суд першої інстанції дійшов висновку, що провина водія повністю доведена. Його оштрафували на 17 000 гривень і на один рік забрали посвідчення водія. Водій подав апеляційну скаргу.
Суд визнав доводи, наведені водієм, обґрунтованими, і тому скасував рішення суду першої інстанції. Апеляційний суд, зокрема, звернув увагу, що у справі немає документального підтвердження правомірності зупинки автомобіля.
Суд посилався на закон «Про дорожній рух» ПДР, де чітко вказано, у яких випадках правоохоронці мають право зупиняти автомобілі. В даному випадку вони не мали причин для зупинки водія. До того ж, копія протоколу про правопорушення низької якості, у справі немала сертифіката про те, що «Драгер» був технічно справний.
Таким чином, штраф скасували.
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, надійністю та витривалістю. І навіть якщо ваш бюджет обмежений…
Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…
Встановлення газобалонного обладнання (ГБО) — популярне рішення серед українських водіїв, які хочуть знизити витрати на…
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, технічною досконалістю та ресурсом, якого вистачає на сотні тисяч…
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…