Штраф за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння є незаконним, якщо поліцейські не мали законних підстав для зупинки водія.
Відповідне рішення у справі №344/8791/22 прийняв Івано-Франківський апеляційний суд.
Зазначається, що в липні 2022 року патрульні поліцейські зупинили автомобіль ВАЗ-211540 та запропонували його водієві пройти тест на визначення рівня алкоголю в крові за допомогою приладу «Драгер». Прилад показав, що у водія рівень алкоголю у крові перевищує допустиму норму. Тому було складено відповідний адміністративний протокол.
Суд першої інстанції дійшов висновку, що провина водія повністю доведена. Його оштрафували на 17 000 гривень і на один рік забрали посвідчення водія. Водій подав апеляційну скаргу.
Суд визнав доводи, наведені водієм, обґрунтованими, і тому скасував рішення суду першої інстанції. Апеляційний суд, зокрема, звернув увагу, що у справі немає документального підтвердження правомірності зупинки автомобіля.
Суд посилався на закон «Про дорожній рух» ПДР, де чітко вказано, у яких випадках правоохоронці мають право зупиняти автомобілі. В даному випадку вони не мали причин для зупинки водія. До того ж, копія протоколу про правопорушення низької якості, у справі немала сертифіката про те, що «Драгер» був технічно справний.
Таким чином, штраф скасували.
Сучасні автомобілі буквально «напхані» різного роду технологіями, які роблять процес водіння більш комфортним і простим.…
Багато позашляховиків відомі своєю вражаючою надійністю. Правильне обслуговування і помірний стиль водіння дає змогу деяким…
Електромобілі стають дедалі популярнішими, і компанія Xiaomi активно займає нішу на цьому ринку. Одним із…
Взимку водії часто стикаються з труднощами під час запуску двигуна. Основний винуватець - слабкий акумулятор,…
Електричні автомобілі сьогодні в тренді, але чимало автолюбителів ставляться до їх купівлі вкрай скептично. Не…
Кросовери сьогодні на піку популярності, українці цінують їх за комфорт, практичність і вседорожність. Багато хто…