Нещодавно Кабмін прийняв нововведення, яке почне діяти з 14 грудня і дозволить помітно скоротити час на оформлення документів. При цьому дещо можна буде зробити самостійно — онлайн.
Що зміниться для власників транспорту?
Зокрема, експертне дослідження буде відокремлено від процедури реєстрації. Наголошую, відокремлено — але не скасовано. Обійтися без нього неможливо, бо цим дослідженням встановлюється справжність ідентифікаційних номерних знаків транспортного засобу і справжність документів, наданих для реєстрації — це одна з основних процедур.
Але нововведення зробить реєстрацію транспорту простішою. Скажімо, раніше людина спершу йшла до нас, писала заяву. Потім з документами йшла до експертів, щоб провели огляд транспортного засобу і склали акт, потім знову йшла до нас — все це забирало час. А нововведення передбачає, що тепер спершу проводитимуть експертний огляд, а складений акт буде дійсним протягом 10 діб. За цей час громадянин може звернутися до будь-якого сервісного центру для продовження реєстрації. Вже матиме свідоцтво на руках і з номерами піде додому. Також ці зміни дозволять власнику транспортного засобу обирати спосіб отримання послуги: офлайн у будь-якому сервісному центрі МВС чи онлайн у Електронному кабінеті водія або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія).
Зараз звичайні номерні знаки коштують від 150–170 гривень, залежно від партії, коли були виготовлені на заводі — ціни «стрибають», бо долар коливається. Якщо виготовляти індивідуальні номерні знаки, то там уже значно вища сума. На сайті Головного сервісного центру МВС працює сервіс перевірки наявності платних номерних знаків. До речі, останнім часом набула популярності заміна номерних знаків на електромобілях — вилучення літери Z. Деякі громадяни приїжджали до нас на заміну номерного знака, щоб не мати цього символу.
Номерні знаки також можна буде залишати «в сім’ї». Тобто якщо досі після продажу автомобіля номери передавалися лише його новому власнику, то тепер дозволили перезакріплювати їх за автомобілями своїх родичів — батьків, дітей, дружини або чоловіка чи ж за своїм іншим авто. Треба буде лише подати документи, що підтверджують родинні зв’язки.
Цікаво, що цього року ще до початку осені на Рівненщині зареєстрували мало не рекордну кількість транспорту — понад 34 тисячі. Цьому неабияк посприяло «нульове» розмитнення, що діяло донедавна.
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…