Депутати готують амністію нетверезим водіям

Прийняті Верховною Радою в першому читанні зміни до Кримінального кодексу фактично звільняють водіїв від покарання за керування транспортним засобом в нетверезому стані. Таку думку висловив один з відомих українських адвокатів.

Адвокат Вадим Володарский у Facebook проаналізував “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” №7279-д. Його висновки невтішні. Фактично, в разі введення в дію закону, покарати п’яного водія буде дуже проблематично. За суто процесуальними міркуваннями.

Згідно норм нового документу, керування транспортними засобами в стані сп’яніння переходить в розряд кримінальних злочинів. А з КоАП (ст.130) відповідна норма вилучається. Лише ця обставина завдає прецедент безкарності.

Оскільки адміністративна відповідальність знімається, а введення кримінальної зворотної сили не має, то всі, хто на момент вступу в силу закону були позбавлені права керування згідно нині діючої КоАП (ст.130) стають позбавленими покарання. Проще кажучи, їм повинні будуть повернути водійські посвідчення, оскільки норма, на підставі якої вони були вилучені, з закону виключається.

Крім того, у водіїв з’явиться багато можливостей щодо ухилення від відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. У КПК немає поняття “медичний огляд”, і немає порядку його проведення. Новим проектом не передбачається це врегулювати. Є лише поняття “огляд особи” (ст.241 КПК), яке може проводитися слідчим, із залученням медпрацівника. Відповідно, рішення про покарання повинен виносити слідчий, але закон не регламентує його взаємодію з медичним працівником.

Також викликає багато питань і описаний механізм притягнення до відповідальності. Алгоритм дій у разі виявлення водія, щодо якого є підозри, що він п’яний, за проектом такий: затримання, потім отримання постанови прокурора, потім огляд, і, нарешті, якщо стан сп’яніння підтвердиться, внесення відомостей в ЕРДР і подальше дізнання.

Не складно уявити собі збільшення витрат часу і коштів як для водіїв (і п’яних, і, що гірше, тверезих), і для патрульних поліцейських, і для дізнавачів, і для прокурорів. Крім того, все це потрібно буде встигнути зробити, поки саме сп’яніння не минуло. Чи захочуть патрульні з усім цим возитися? А встигнуть, якщо захочуть?

 

Recent Posts

Ісландці розкрили свій секрет боротьби з обмерзанням лобового скла в автомобілі

Замерзання лобового скла в автомобілі стає головною проблемою українських водіїв у зимовий період. Ранок багатьох…

23.11.2024

Надійні німецькі спорткари: ТОП-10 уживаних моделей для купівлі

Німецькі спорткари вирізняються своєю високою продуктивністю, витриманим стилем і видатною якістю збірки, однак і коштують…

23.11.2024

Порушує кожен другий: кому з українських водіїв загрожує штраф у 500 гривень

Більшість українських водіїв регулярно порушують щонайменше одне правило ПДР і ризикують отримати за це штраф.…

23.11.2024

Що водієві категорично не можна робити під час дощу або снігу

Осінь поступово змінюється зимою, що лише посилює погодні умови, роблячи процес експлуатації автомобіля ще більшим…

23.11.2024

Безпричинна зупинка автомобіля поліцією: юристи пояснили, як діяти

Як відомо, поліція в Україні має право зупиняти транспортні засоби, але винятково за наявності певних…

23.11.2024

Водіїв попередили про одну фатальну помилку, яка вб’є двигун взимку

Зимова експлуатація автомобіля і так несе в собі низку ризиків, а додаткові помилки з боку…

23.11.2024