Новини

В Україні може знову виникнути дефіцит пального: назвали причину

В Україні дуже важливо створити запаси нафтопродуктів, оскільки вони є ключовим елементом нашої енергетичної незалежності та безпеки країни. Якщо ми не приділимо достатню увагу цьому питанню, можемо опинитися в ситуації, коли запасів палива вистачить лише на кілька тижнів.

Таку думку висловив Микола Колісник, заступник міністра енергетики України.

За його словами, якщо з якихось причин ми не зможемо отримувати достатню кількість нафти та нафтопродуктів, у нас може виникнути серйозний дефіцит.

“На сьогоднішній день, якщо поставки нафти та нафтопродуктів в Україну будуть припинені, ми зможемо задовольнити свої потреби лише протягом 10-30 днів, використовуючи власний видобуток та наявні запаси. Але це надто мало, особливо враховуючи ворожі наміри, з якими нам доводиться мати справу. Існує ризик, що наc можуть спробувати позбавити палива”, – зауважив Колісник.

Микола Колісник наголосив, що створення запасів нафтопродуктів є важливою складовою нашої енергетичної незалежності. Це означає, що нам необхідно мати стратегічні запаси нафти та нафтопродуктів, що забезпечать нас протягом 90 днів середньодобового чистого імпорту або 61 дня середньодобового внутрішнього споживання, як запобіжний захід у разі непередбачуваних обставин.

Варто відзначити, що під час воєнного стану суб’єкти ринку матимуть змогу зберігати стратегічі запаси нафтопродуктів на автозаправних станціях разом з комерційними запасами, за умови, що ведеться окремий облік. Також, можна розглядати можливість зберігання запасів за кордоном у режимі митного складу.

Раніше було оголошено про планове підвищення цін на пальне в Україні з липня. Це рішення пов’язане з рядом факторів, включаючи міжнародні ціни на нафту та нафтопродукти, зміни валютного курсу та внутрішні економічні чинники.

Створення запасів нафтопродуктів є важливим кроком для забезпечення стійкості енергетичної системи країни. Враховуючи нестабільну геополітичну ситуацію та можливі загрози постачання палива, резервування нафтопродуктів допомагає зменшити ризики й забезпечити достатній рівень енергетичної безпеки.

Зробити резерви нафтопродуктів в обсязі, що відповідає 90 дням середньодобового чистого імпорту або 61 дню середньодобового внутрішнього споживання, є стратегічно важливим кроком, що дозволить країні уникнути можливих кризових ситуацій та забезпечити стабільне функціонування енергетичної системи.

Зробити це можна шляхом розробки ефективної політики запасів, сприяння розвитку внутрішнього видобутку нафти та нафтопродуктів, посилення контролю за постачанням палива та сприяння розвитку альтернативних джерел енергії.

У разі успішного впровадження цих заходів, Україна зможе покращити свою енергетичну незалежність та забезпечити стійкість енергетичного сектору. Запаси нафтопродуктів не тільки забезпечують постачання палива для населення та промисловості, але й важливі для функціонування транспортної системи, сільського господарства та інших галузей економіки.

Крім того, створення достатніх запасів палива в разі непередбачуваних обставин, таких як припинення поставок нафтопродуктів через геополітичні чи природні катаклізми, допоможе зменшити вразливість країни та забезпечити стабільність в енергетичному секторі.

Окрім формування запасів, важливо розвивати альтернативні джерела енергії та зменшувати залежність від нафтопродуктів. Інвестиції в розвиток відновлюваної енергетики, використання газу та електричних транспортних засобів є важливими кроками у напрямку зниження залежності від нафтопродуктів та впровадження екологічно чистих рішень.

Україна має потенціал для розвитку власного видобутку нафти та нафтопродуктів, що дозволить знизити залежність від імпорту. Розширення видобутку нафти та модернізація рафінерій сприятимуть підвищенню енергетичної незалежності та забезпеченню сталого розвитку енергетичного сектору.

Загалом, створення достатніх запасів нафтопродуктів є необхідним кроком для забезпечення енергетичної незалежності та безпеки країни.

Recent Posts

Skoda готується до прем’єри «зарядженої» версії електрокросовера Elroq: перші фото

Уже 3 квітня компанія Skoda планує представити спортивну модифікацію свого нового електричного кросовера Elroq. Офіційна…

30.03.2025

З 1 квітня для водіїв чоловіків діють нові правила при виїзді за кордон

З 1 квітня 2025 року в Україні діють оновлені правила виїзду чоловіків за кордон. Основна…

29.03.2025

Заміна водійського посвідчення в Україні: кому з водіїв доведеться повторно складати іспити

В Україні водіям, які вперше отримали посвідчення водія, видається тимчасовий документ терміном на 2 роки.…

29.03.2025

Які кнопки в автомобілі краще не натискати під час дощу: поради для безпеки

Дощова погода — справжнє випробування навіть для досвідченого водія. Знижується видимість, дорожнє покриття стає слизьким,…

28.03.2025

Офіційний дилер Jeep: переваги покупки у перевіреного партнера

Вибір автомобіля, особливо такого харизматичного як Jeep, – завжди важливий крок. І тут ключову роль…

28.03.2025

ТОП-5 бензинових хетчбеків з найменшою витратою пального: економія без компромісів

Хетчбеки давно полюбилися українським водіям за свою компактність, зручність у місті та доступність. Але з…

28.03.2025