В Україні зафіксовано сплеск незаконної активності поліції щодо водіїв. Юристи б’ють на сполох, що автомобілістів масово притягують до відповідальності за дрібничну деталь.
Зокрема, водії все частіше скаржаться, що стосовно них складають постанови за ч.1 ст. 121 КУпАП за тріщини на лобовому склі. За цією нормою закону їм доводиться сплачувати 340 гривень штрафу. Однак у разі повторного порушення фіксується вже ч.4 ст.121, за якою передбачено позбавлення прав водія від 3 до 6 місяців.
Адвокати зазначають, що у диспозиції ст. 121 КУпАП не передбачено жодних підстав для притягнення водія до відповідальності за тріщини на склі. Відповідно такі постанови є незаконними та мають бути скасовані. Однак, якщо водій заплатив штраф, то автоматично визнав свою провину в правопорушенні, яке йому інкримінується.
Юристи рекомендують відразу оскаржити перше покарання за «порушення», щоб не втратити права. На це закон виділяє 10 днів із моменту винесення рішення.
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, надійністю та витривалістю. І навіть якщо ваш бюджет обмежений…
Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…
Встановлення газобалонного обладнання (ГБО) — популярне рішення серед українських водіїв, які хочуть знизити витрати на…
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, технічною досконалістю та ресурсом, якого вистачає на сотні тисяч…
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…