Усі водії повинні знати, що ПДР забороняють керування транспортним засобом без наявності в салоні аптечки. Її упаковка та вміст регламентовано державним стандартом.
Користуючись цим, поліція під час зупинки транспортного засобу та відсутності аптечки у водія звинувачує останнього у порушенні вимог пункту 31.4.7 «е» ПДР і трактує це як дії, передбачені частиною 1 статті 121 КУпАП. Ця норма передбачає відповідальність у вигляді штрафу 340 гривень за керування авто, які мають несправності. У результаті щодо водіїв виписують постанову про порушення, зобов’язуючи виплатити штраф.
Проте юристи зазначають, що ця кваліфікація є хибною. Відсутність аптечки не може трактуватись як технічні несправності автомобіля. Дане порушення слід кваліфікувати за статтею 125 КУпАП, яка передбачає покарання у вигляді лише попередження. Відповідно, притягнення поліцією водіїв до реальної відповідальності за проблеми з аптечкою є незаконним.
При цьому наголошується на тому, що водіїв, які здійснюють пасажироперевезення, справді можна притягти до відповідальності за відсутність аптечки на підставі частини 2 статті 121 КУпАП. Вона передбачає штраф у розмірі 680 грн.
Паркування в умовах обмеженого простору може стати для автомобілістів справжнім кошмаром. Однак одна маловідома функція…
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…