Багато водіїв після покупки транспортного засобу вважають, що вправі робити зі своїм автомобілем, що їм заманеться. Багато хто оснащує машину різного роду примочками для власної зручності, навіть не підозрюючи, що можуть понести за це покарання.
Зокрема, не рідкісні в Україні випадки тонування вікон автомобіля. Цей процес чітко регламентований нормативно-правовими документами. Допускається тонування зі світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75% та інших скляних поверхонь не нижче 70% (п. п. 2.2.4 ГОСТ 5727-88). Дзеркальне тонування повністю під забороною.
Поліція може притягти до відповідальності водіїв за керування транспортним засобом зі склом з обмеженою видимістю за ст.121 КУпАП. За перше порушення можна отримати штраф 340 гривень, але за повторне водія вже позбавлять прав терміном від 3 до 6 місяців або відправлять під арешт терміном від 5 до 10 днів.
Юристи звертають увагу, що притягти автомобіліста до відповідальності за подібне порушення поліція може лише після фіксації видимості за допомогою спеціального сертифікованого приладу. Також водіям рекомендують при проведенні тонування отримати в СТО сертифікат, що підтверджує гранично допустимий рівень пропускання світло.
В Україні поки що немає покарання за використання літньої гуми взимку, але отримати штраф водії…
Зима несе з собою масу неприємних ризиків і проблем українським автомобілістам, які вимагають максимальної концентрації…
У минулому знайти якісну охолоджувальну рідину було непросто, тому водіям доводилося вдаватися до різноманітних хитрощів,…
Гібридні модифікації автомобілів сьогодні часто сприймаються більше як транзитний перехід на шляху до повної електрифікації,…
Угар моторного мастила - одна з найпоширеніших і водночас ігнорованих проблем серед автомобілістів. Непомітний для…
Якщо мова заходить про німецькі кросовери, то, поряд з високою якістю і витриманим стилем, на…