Новини

В Україні суди почали виправдовувати визнаних п’яними водіїв: у чому причина

Відомо, що в Україні гранично допустимий обсяг алкоголю у крові водіїв становить 0,2 проміле. Такий стандарт встановлено п. 7 розділу ІІ Інструкції №1452 від 09.11.2015. За його перевищення водіїв, які керують транспортними засобами, жорстко карають — штрафують на суму до 51 тисячі гривень і позбавляють прав на строк до 10 років. Але останнім часом суди почали приймати бік визнаних п’яними водіїв та виправдовувати їх за їзду у нібито нетверезому стані.

Один такий випадок стався нещодавно. Як пише «Дорожній адвокат», патрульні зупинили чоловіка та запропонували йому пройти перевірку на стан алкогольного сп’яніння. Робити це на місці водій відмовився і попрямував із правоохоронцями до медустанови, де було зафіксовано показник рівня алкоголю в крові 0,3 проміле. Щодо автомобіліста склали постанову за ст. 130 КУпАП. Суд першої інстанції визнав його винним, позбавивши прав на рік та зобов’язавши виплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Українець з таким рішенням не погодився, принципово наполягавши на тому, що у п’яному вигляді за кермо не сідав.

В апеляційній інстанції адвокати чоловіка вказали, що перевищення допустимої норми на 0,1 проміле не повинно каратися законом настільки суворо, оскільки міжнародне законодавство визнає алкогольне сп’яніння для водіїв за наявності щонайменше 0,5 проміле в крові. На це зокрема вказує п. 5 ст. 8 Віденської конвенції 08.11.1968 ратифікованої Україною. Суддя прийняв аргументи сторони захисту та погодився з ними, визнавши водія невинним.

Recent Posts

Як очистити каталізатор автомобіля: два перевірені методи

Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…

22.11.2024

Помилки під час заміни свічок запалювання, які вбивають двигун автомобіля

Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…

22.11.2024

Гідравлічний vs механічний домкрат: який обрати для автомобіля

Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…

22.11.2024

Як розпізнати неякісний бензин: поради для автомобілістів

На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…

22.11.2024

Що робити, якщо пробив колесо на автомобілі, а запаски немає: поради для водіїв

Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…

22.11.2024

Коли краще не заряджати смартфон через прикурювач в автомобілі

Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…

22.11.2024