В Україні, як відомо, у зв’язку зі збройною агресією та вторгненням РФ вже понад півтора року діє військовий стан. При цьому деякі автомобілісти навіть не підозрюють, що за законом можуть мобілізувати для потреб оборони не лише їх, а й їхні транспортні засоби.
Щокварталу органи МВС складають спеціальні звіти для ТЦК (раніше військкоматів), в яких містяться дані про реєстрацію транспорту окремими підприємствами. Зазначена техніка за потреби може бути вилучена та передана ЗСУ. Не підлягають мобілізації автомобілі дипломатичних представництв, іноземних організацій, державних банків та підприємств із підвищеною значимістю.
При цьому мобілізація автомобіля здійснюється за спеціальної процедури та виключно через наказ командування. Машину попередньо оцінюють, після чого передають ТЦК під протокол, копію документів залишають власнику. Останній має право сам вирішувати, який саме транспортний засіб передати армії. Після закінчення воєнного стану власник може розраховувати на повернення авто або компенсації його вартості від держави.
Німецький автовиробник Audi активно готується до прем’єри нового флагманського кросовера, який може отримати назву Q9.…
Компанія Kia розсекретила зовнішність і технічні характеристики оновленого кросовера Sportage 2025, орієнтованого на китайський ринок.…
Компактні кросовери завоювали величезну популярність в усьому світі завдяки своїй універсальності, підвищеному кліренсу, сучасному дизайну…
Уже 3 квітня компанія Skoda планує представити спортивну модифікацію свого нового електричного кросовера Elroq. Офіційна…
З 1 квітня 2025 року в Україні діють оновлені правила виїзду чоловіків за кордон. Основна…
В Україні водіям, які вперше отримали посвідчення водія, видається тимчасовий документ терміном на 2 роки.…