В Україні з 27 липня повертається швидкісний контроль на дорогах.
Рішення про повернення контролю швидкості було прийнято 20 липня на міжвідомчій оперативній нараді представників Мінінфраструктури, Національної поліції і Укртрансбезпеки. Тоді в один день трапилося кілька трагічних ДТП за участю маршруток і вантажного транспорту в Миколаївській, Хмельницькій та Житомирській областях, загинули 18 людей, ще 20 були поранені. Серія смертельних аварій на дорогах України змусила чиновників ввести тотальний контроль перевізників і повернути швидкісний контроль на дорогах, пише Політека.
Однією з головних причин ДТП називають невиконання правил дорожнього руху, зокрема, перевищення швидкості. Тому з п’ятниці 27 липня 2018 року здійснюватиметься швидкісний контроль на українських дорогах.
У свою чергу експерти стверджують: на кількість аварій контроль швидкості не вплине, але однозначно зроблять наслідки ДТП не такими тяжкими. Водії ж прогнозують масове повернення поборів.
Як буде здійснюватися контроль швидкісного режиму?
У перший час контроль буде здійснюватися в ручному режимі, за допомогою звичайних радарів. Їх встановлять на автомобілях Національної поліції вже в понеділок 23 липня, а з п’ятниці почнуть застосовувати в повній правовій площині, після відповідної постанови Кабінету міністрів, яку повинні прийняти в четвер.
Як повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, Верховна Рада найближчим часом повинна проголосувати за ухвалення закону про автоматичну фіксацію порушень правил дорожнього руху. І тоді швидкісний контроль на дорогах запрацює в повному обсязі. У міністерстві вже передбачені кошти на покупку необхідних пристроїв для фіксації порушень.
Яких обмежень швидкості потрібно дотримуватися?
З 1 січня 2018 року розпочали діяти нові обмеження швидкості: швидкість руху автотранспорту в населених пунктах не повинна перевищувати 50 км/год.
Обмеження швидкості до 50 кілометрів на годину діє не тільки в великих містах, а й більш дрібних населених пунктах, якщо їх назва нанесено на білому тлі. Якщо назва села написано на синьому тлі, то зменшувати швидкість до 50 км не обов’язково. Однак слід врахувати, що в маленьких селищах пішохідної частини дороги іноді просто немає, і люди ходять по узбіччю автомобільної траси.
У житлових і пішохідних зонах швидкість руху автотранспорту не повинна перевищувати 20 км/год.
Поза населеними пунктами швидкість може бути вище. На всіх дорогах і на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47, дозволяється рух із швидкістю:
іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, позначеній дорожнім знаком 5.1 – не більше 130 км/год, на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, відокремленими одна від одної розділювальною смугою – не більше 110 км / год, на інших автомобільних дорогах – не більше 90 км/год.
Хто може перевищувати швидкість?
Згідно з правилами дорожнього руху, перевищувати обмеження по швидкості можуть водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. При відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.
Додамо, в квітні Кабмін закликав Раду збільшити штрафи за перевищення швидкості до 3400 грн, але рішення так і не було прийнято.
Німецькі кросовери і позашляховики поєднують у собі не тільки стиль, високу якість і видатну продуктивність,…
Під час купівлі автомобіля важливо враховувати не тільки його ціну, а й вартість подальшого утримання,…
Седани поступово втрачають позиції на ринку, але багато культових моделей, на кшталт Honda Accord, все…
Одна з найбільш дратівливих зимових проблем для автомобілістів полягає в замерзанні на морозі замків і…
Прихід зими створює для українських автомобілістів складні умови експлуатації транспортного засобу. Найгірше, якщо машина просто…
З наближенням зими українські водії все частіше починають замислюватися над тим, як боротися з однією…