Новини

Що робити українцям, які потрапили до ДТП за кордоном: рекомендації юристів

Потрапляння у дорожньо-транспортну пригоду (ДТП) завжди викликає стрес, але особливо складно в такій ситуації опинитися за кордоном, де діють інші правила та закони. Юристи рекомендують наступні дії для українців, які опинились у ДТП за кордоном:

Виклик поліції: Негайно викликайте поліцію. Не залишайте місце пригоди до прибуття правоохоронних органів. У разі відсутності постраждалих та значних матеріальних збитків, ви можете скористатися Європротоколом – офіційним документом з дорожньо-транспортної пригоди.

Документування події: За безпеки всіх учасників ДТП і якщо це можливо, зробіть фотографії місця аварії, пошкоджених транспортних засобів та майна. Зафіксуйте геолокацію або зніміть відео з місця події.

Збір інформації: Запишіть дані інших учасників ДТП, включаючи повне ім’я, посвідчення водія, контактний телефон, назву страхової компанії та номер поліса. Збережіть інформацію про свідків та їх контакти.

Підписання документів: Не підписуйте жодних документів, якщо не розумієте їх зміст. У такому разі вкажіть українською, що не розумієте мову, якою написано документ.

Страховка “Зелена карта”: Якщо ви винуватець ДТП, повідомте іншого учасника про вашу міжнародну страховку “Зелена карта”.

Постраждалі: Якщо ви постраждали в ДТП, вимагайте копію договору страхування та переконайтеся, що винуватець повідомив страховика про подію з місця ДТП по телефону. Не давайте копії вашої “Зеленої карти” нікому, крім співробітників поліції, щоб уникнути шахрайства.

Зв’язок із страховою компанією: Незалежно від вашої ролі у ДТП, негайно повідомте свою страхову компанію, з якою уклали договір міжнародного страхування “Зелена карта”. Використовуйте будь-які засоби зв’язку, узгоджені із страховиком.

Крім того, юристи наголошують на важливості заздалегідь ознайомитися з правилами дорожнього руху та процедурами сполучення про ДТП у країні, де ви плануєте перебувати, щоб бути готовим до можливих складнощів та обмежень, пов’язаних з аваріями за кордоном. Ці рекомендації допоможуть українцям у дотриманні законів та правил у разі ДТП за кордоном та спростять процедури врегулювання страхових питань.

Recent Posts

В Україні з’являться нові підстави для позбавлення прав водіїв: кого хочуть карати

Найближчим часом в Україні можуть з'явитися нові підстави для позбавлення водійських прав. Відповідний законопроєкт уже…

24.11.2024

Навіщо американці вішають пакети на дзеркала своїх автомобілів: це рятує від неприємностей

У США іноді можна побачити припарковані автомобілі з пластиковими пакетами, одягненими на дзеркала заднього виду.…

24.11.2024

Зупинка автомобіля на блокпосту: як діяти водієві, щоб не потрапити в халепу

Уже майже три роки в Україні продовжує діяти воєнний стан, а з ним і блокпости…

24.11.2024

Патрульний розповів, яка поведінка водіїв дратує поліцію

Зупинка автомобіля поліцією і подальше спілкування з правоохоронцями мало кому з українських водіїв приносить задоволення.…

24.11.2024

Важливі зміни для водіїв 2025 року: чого чекати вже в січні

З 1 січня 2025 року набуде чинності ухвалений Радою законопроєкт №8300 про «автоцивілку». Які ключові…

24.11.2024

П’ять несподівано ненадійних популярних кросоверів, яких краще уникати

Чимало кросоверів на ринку вважаються доволі надійними і довговічними, проте деякі їхні версії виявляються напрочуд…

23.11.2024