Водіїв в Україні не здивуєш тріщинами на лобовому склі автомобіля. Пошкодження вікон може трапитися в будь-який момент банально через щебінь, що вискочив з-під колеса, або сміття на дорозі. Однак мало хто знає, що поліція може трактувати їзду в такій машині як серйозне порушення ПДР і навіть спробувати відібрати права у водія.
Юристи звертають увагу, що патрульні інспектори стали притягати автомобілістів до відповідальності за експлуатацію машин з тріщинами на лобовому склі за ч.1 ст.121 КУпАП. Поліцейські розглядають зазначене явище як технічну несправність, посилаючись на пункт 6.8.5 ДСТУ 3649:2010. Там справді сказано, що в зоні роботи склоочисників на вітровому склі не повинно бути відколів або тріщин. Однак до переліку технічних несправностей, з якими експлуатація авто заборонена (пункт 31.3 ПДР) тріщина на лобовому склі не входить.
У зв’язку з цим будь-який штраф за пошкоджене лобове скло за ст.121 КУпАП є незаконним. Якщо патрульні склали адмінматеріали щодо вас за цією нормою, штраф платити не варто. Важливо це не тільки з погляду економії грошей, а й тому, що оплата штрафу автоматично прирівнюється до визнання провини. А ст.121 КУпАП містить доповнення, яке передбачає позбавлення прав на півроку для осіб, які були викриті в аналогічному порушенні повторно. Тобто водій ризикує залишитися пішоходом через поліцейське свавілля та власну необізнаність.
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…