Юристи б’ють на сполох через почастішання випадків незаконного притягнення водіїв за одне дріб’язкове порушення. Деяким автомобілістам навіть загрожує позбавлення водійських прав.
Зокрема, звертається увага на виписування поліцією штрафів за ч.1 ст. 121 КУпАП за тріщини на лобовому склі. В адміністративних матеріалах у подібних справах патрульні інспектори вказують пошкодження вікна в зоні роботи склоочисника як технічну несправність, з якою заборонено експлуатацію автомобіля. Сума стягнення за цією статтею становить 340 гривень. При цьому повторне порушення кваліфікується вже за ч.4 ст.121 КУпАП і загрожує водієві позбавленням прав на строк до півроку. Тобто, якщо вас оштрафували, ви не усунули проблему, то наступного разу можете позбутися прав.
При цьому адвокати звертають увагу, що самі по собі штрафи за тріщину на лобовому склі є не законними. Так, у ПДР справді йдеться про те, що не можна їздити з пошкодженням вікон у зоні роботи склоочисника, але жодної санкції за конкретно це порушення в КУпАП не передбачено, зокрема в ст.121. Юристи наголошують, що оскарження таких штрафів у суді дає змогу відновити справедливість і скасувати незаконне покарання. Однак зробити це потрібно протягом 10 днів після винесення постанови поліцією, не оплачуючи штраф. Внесення платежу означатиме, що ви погодилися з обвинуваченням і визнали провину.
Чимало кросоверів на ринку вважаються доволі надійними і довговічними, проте деякі їхні версії виявляються напрочуд…
Якщо ми говоримо про найшвидші авто, мова, найімовірніше, йде про дорогі моделі, ціною в сотні…
Обслуговування автомобіля вимагає не тільки уваги до деталей, а й дотримання певних правил, які безпосередньо…
Купівля автомобіля класу люкс не завжди пов'язана з багатомільйонними витратами. Деякі моделі, як з'ясувалося, можна…
Сегмент SUV (позашляховики і кросовери) почав активно набирати популярність у 1980-х роках і відтоді набуває…
Колись американська компанія Tesla зробила революцію у сфері розробки та виробництва електричних автомобілів. Однак останніми…