В Україні суди стали частіше відмовляти у штрафах для водіїв за порушення швидкісного режиму. Йдеться про стягнення, які виписані за порушення, встановлені за допомогою камер автоматичної фіксації.
Зокрема, органи правосуддя почали активно визнавати незаконними дії поліції щодо притягнення до відповідальності за перевищення швидкості власників автомобілів. Посилаючись на Конституцію України, судді наголошують на тому, що покарання має бути індивідуальним і персоналізованим.
Подібний випадок стався з власником Toyota Land Cruiser, якому прийшов штраф за порушення швидкісних обмежень, що їх зафіксував стаціонарний прилад. Поліцейські встановили власника авто за номерним знаком і притягнули його до відповідальності, однак сам він пояснив, що в цей момент за кермом не сидів, а отже не вчиняв зазначеного правопорушення.
Суд застосував до нього принцип презумпції невинуватості. Оскільки на фото з автоматичного комплексу “КАСКАД” не було видно обличчя водія, було встановлено, що особу останнього не може бути об’єктивно підтверджено. У підсумку постанову про накладення штрафу скасували, а справу – закрили.
Сегмент розкішних кросоверів вельми насичений, що створює величезну конкуренцію на ринку. За таких умов ціла…
Щітки склоочисника - важливий елемент безпеки автомобіля, особливо в дощ або сніг. Незважаючи на їхню…
Кросовери користуються неабиякою популярністю в Україні, особливо серед сімейних водіїв, які цінують їх за комфорт…
Перший сніг несе українським автомобілістам нові загрози. Важливо розуміти, що керування транспортним засобом у таких…
Далеко не кожен автомобіль підходить для складних зимових умов експлуатації. Експерти звернули увагу на низку…
Тиск в автомобільних шинах є найважливішим фактором забезпечення безпеки експлуатації транспортного засобу. Якщо він занадто…