Українці, які вирішили продати свій автомобіль, повинні бути обізнані з податковими вимогами. Продаж автомобіля, мотоцикла чи мопеда вважається отриманням доходу, і, відповідно, може підлягати оподаткуванню.
Сума податків залежить від кількості угод з продажу протягом календарного року, зазначає 24 Канал. Ось як це виглядає для фізичних осіб:
Важливо зазначити, що це правило стосується лише легкових автомобілів, мотоциклів і мопедів. Для транспортних засобів іншої категорії, таких як вантажівки чи спецтехніка, податкові умови можуть суттєво відрізнятися.
У разі, якщо податки не були сплачені під час оформлення договору купівлі-продажу, продавець зобов’язаний самостійно подати податкову декларацію про доходи. Це необхідно зробити до 1 травня року, що настає за роком продажу. А вже до 1 серпня слід сплатити належну суму податку.
Податкова служба рекомендує не зволікати з оформленням звітності, а в разі виникнення запитань звертатися за консультацією до податкових інспекторів або користуватися електронним кабінетом платника податків.
Тобто, максимальний податок може сягати 23% від вартості продажу транспортного засобу.
В Україні дуже багато перекупників, що завозять в Україну вживані авто з Європи та США, для них нові податки можуть стати відчутним фінансовим тягарем. Не виключено, що продавці можуть перекладати ці додаткові витрати на покупців, а це ж звісно підвищить вартість вживаних авто, пише РБК-Україна.
Згідно даних Інституту досліджень авторинку, у березні 2025 року середня вартість в найбільшому сегменті вживаних бензинових авто, вже підвищилась на 3,4% порівняно з минулим роком, досягнувши 6000 доларів США.
Варто зазначити, що перепродаж авто по довіреності не оподатковується. Але коли в майбутньому користувач за довіреністю буде продавати машину, тоді податкові зобов’язання виникнуть для юридичного власника.
Для прикладу, якщо машина продана за довіреністю і не зареєстрована на нового власника, буде продаватись в майбутньому вже другий раз на рік, тоді для юридичного власника, який видав довіреність, виникають серйозні податкові проблеми.
“Останнім часом стало дуже багато випадків, коли авто, що були колись “продані” за довіреністю, нарешті були офіційно оформлені на нових власників”, – підкреслив Олександр Зарайський.
Коли мова йде про продаж не легкових автомобілів, а інших типів транспортних засобів, таких як автобуси, вантажівки, причепи, трактори чи спецтехніка, податкові правила будуть трохи іншими:
Окрім податку на доходи фізичних осіб, з 1 грудня 2024 року введено ще й обов’язковий військовий збір у розмірі 5% на дохід від подібних угод.
Будьте уважні, плануючи продаж авто, адже ці знання допоможуть уникнути неприємностей з податковими органами!
В липні температура в машині, яка простояла 20 хвилин на сонці, може піднятись до 60…
З огляду на ціни нових машин, які вже піднялися до 2 мільйонів гривень, питання довговічності…
Літо в Україні – це не лише спека, а й раптові зливи. Іноді з таким…
Звичайна заміна мастила в седані обходиться від кількасот гривень до декількох тисяч. Навіть синтетика рідко…
Далеко не завжди треба дослухатись до порад професійних механіків на СТО. Особливо, коли мова йде…
Toyota готує свіже покоління одразу двох компактних кросоверів – Corolla Cross і його китайського двійника…