Прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за парковку, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» 26 жовтня 2017 року набирає чинності, передає MMR.
Цей документ змінює відповідальність водіїв за безпідставне використання паркувальних місць для осіб з інвалідністю та використання розпізнавального знака «інвалід» на автомобілі, а також встановлює нові вимоги до створення спецмісця на парковках.
Що змінює новий закон?
Вводиться відповідальність у вигляді штрафу за безпідставну зупинку або стоянку транспортних засобів на місцях, позначених відповідними знаками (розмітка 1.30, табличка 7.17). Якщо водій не має документів, що підтверджують наявність у нього інвалідності, він не перевозить пасажира-інваліда, або у нього немає (згідно з текстом закону) «явно виражених ознак інвалідності» – штраф від 1020 до 1700 грн. Аналогічний розмір штрафу передбачений за безпідставне використання на автомобілі розпізнавального знака «інвалід».
Слід врахувати, що «виписати штраф», тобто скласти адмінпротокол за описані порушення, новий закон також дає право «членам громадських організацій осіб з інвалідністю».
Крім цього, якщо патрульний поліцейський прийме рішення, що автомобіль припаркований так, що він «порушує правила зупинки і стоянки на місцях для інвалідів або осіб, що перевозять інвалідів» – може бути застосовано тимчасове затримання такого ТЗ (наприклад, за допомогою установки блокіратора), або «доставка ТЗ на спеціальний майданчик», тобто – примусова евакуація автомобіля. Вартість транспортування ТЗ – 720 грн, кожен день зберігання – 144 грн.
Устаткування парковок
Нововведення торкнуться також забудовників, власників або орендарів паркувальних площ. Тепер, згідно з описуваного закону, на всіх парковках (крім тих, які розташовані на території індивідуальних житлових будинків) необхідно виділити не менше 10% місць від загальної їх кількості для безкоштовного паркування автомобілів осіб з інвалідністю, але не менше 1 такого місця. При ігноруванні цієї вимоги передбачено штраф для відповідальних осіб, в розмірі від 1020 до 1700 грн.
Передбачувані проблеми
Створити умови для осіб з обмеженими можливостями – намір цілком виправданий і необхідний. Але, в будь-якому випадку, розширення прав для одних громадян не повинно обмежувати права інших. Закон, який вступить в силу, викликає ряд питань, відповіді на які, на жаль, ми поки що не отримали, звернувшись з офіційним запитом до Департаменту патрульної поліції. Отже, головні моменти, реалізація яких на практиці вимагає уточнення, такі:
Сподіваємося, незабаром ми все ж отримаємо відповідь від Департаменту патрульної поліції, з роз’ясненнями хоча б для цих питань, адже насправді спірних моментів виникатиме набагато більше. Або ж, що не найкращий варіант – адмінпротоколи (в тому числі складені «членами громадських організацій осіб з інвалідністю) та евакуація транспорту просто почнуться, «відповідно до закону». А водіям, навіть якщо вони мали підстави займати спецмісця, доведеться доводити свою невинність в судах і шукати евакуйовані автомобілі на штрафмайданчиках. Втім, закон починає діяти, і відповіді на всі питання, в будь-якому випадку, будуть отримані на практиці, прямо з завтрашнього дня.
Чимало кросоверів на ринку вважаються доволі надійними і довговічними, проте деякі їхні версії виявляються напрочуд…
Якщо ми говоримо про найшвидші авто, мова, найімовірніше, йде про дорогі моделі, ціною в сотні…
Обслуговування автомобіля вимагає не тільки уваги до деталей, а й дотримання певних правил, які безпосередньо…
Купівля автомобіля класу люкс не завжди пов'язана з багатомільйонними витратами. Деякі моделі, як з'ясувалося, можна…
Сегмент SUV (позашляховики і кросовери) почав активно набирати популярність у 1980-х роках і відтоді набуває…
Колись американська компанія Tesla зробила революцію у сфері розробки та виробництва електричних автомобілів. Однак останніми…