Автомобілі з електричними двигунами стануть ще доступніші.
В Україні нові електромобілі можуть стати більш доступними, ніж зараз. Річ у тім, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект №2054, який передбачає скасування збору в Пенсійний Фонд при первинній покупці електрокара, інформує Ukr.Media.
Зараз українці при першій реєстрації електромобіля платять до Пенсійного Фонду збір в розмірі 3-5% від його вартості. Чим дорожче електрокар — тим більше збір.
У новому законопроекті від цього збору пропонується повністю відмовитися. Якщо це станеться, то електромобілі стануть трохи доступнішими для українців.
У законопроекті №2054 міститися й інші пропозиції, спрямовані на збільшення ринку електрокарів в Україні. Наприклад, водії машин з електричною силовою установкою в разі його прийняття зможуть їздити по смугах, призначених для руху маршрутних транспортних засобів.
Також пропонується спростити механізм виділення землі під зарядні станції електрокарів і не ліцензувати послуги з продажу електроенергії, якщо вона призначена для зарядки машин з електричною силовою установкою.
І ще одна важлива пропозиція цього законопроекту — створення державної програми по оформленню кредиту з нульовою процентною ставкою при купівлі електромобіля. Правда, поки не ясно, чиїм коштом буде діяти «нульова процентна ставка», адже Банки попросять грошову компенсацію у держави.
Купуючи новий автомобіль, варто рахувати не лише його ціну в автосалоні. Через кілька років машину…
В Україні планують посилити контроль за водіями, які систематично порушують правила дорожнього руху. Окрім нових…
З 20 серпня 2026 року на дорогах України почнуть працювати 50 нових комплексів автоматичної фіксації…
На вторинному ринку приваблива ціна автомобіля далеко не завжди означає вигідну покупку. Машина, яка коштує…
Кросовери залишаються беззаперечними фаворитами українців не лише серед нових автомобілів, а й на ринку імпорту…
Купуючи автомобіль, багато водіїв звертають увагу лише на його ціну. Проте вже через кілька місяців…