В Україні тестують і планують ввести систему автоматичної фіксації правопорушень на дорозі. Однак її застосування має суперечливий правовий аспект.
У випадку автоматичної фіксації порушення правил дорожнього руху, власник транспортного засобу отримує повідомлення про штраф поштою – саме за це систему назвали “листами щастя”.
В Україні Конституційний суд постановив ще у 2010 році, що стягнення санкції з власника авто, а не з водія суперечить закону, оскільки в Україні відповідальність є персональною, передає Знай.ua.
«Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер», – про це йдеться у стаття 61 Конституції України, частина 2.
Тому власник авто, на якому було скоєне правопорушення, може оскаржити штраф у суді. Орган правосуддя буде вимушений керуватися Конституцією та рішенням Конституційного суду, а отже, скоріш за все, відмінить штраф.
Саме така юридична колізія і призвела до згортання минулих систем автофіксації правопорушень.
Через специфіку своєї роботи поліцейські зобов'язані вміти розпізнавати брехню громадян. Винятком не є і водії…
Багато автомобілістів у гонитві за швидким прогріванням двигуна припускаються грубих помилок, які надалі призводять до…
Багато автомобілістів, побачивши поліцейського, починають панікувати, губитися і поводитися безглуздо, не звертаючи увагу на такі…
Сьогодні автомобілі на механіці поступово відходять у минуле, але на вторинному ринку ще достатньо таких…
Взимку обмерзання автомобіля, який зберігається на вулиці, практично неминуче. Нерідко ця проблема не тільки загрожує…
Седани поступово втрачають позиції, віддаючи лідерство на автомобільному ринку кросоверам. Однак багато українців, як і…