В Україні тиждень тому істотно посилили правила карантину. Людям заборонили ходити в громадських місцях без масок, відвідувати парки і збиратися в групи більше ніж по двоє осіб. За будь-яке порушення встановлених правил загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Сайт “Сьогодні” розповідає, що робити, якщо вас зупинила поліція, і чи можна оскаржити штрафи в суді.
Що робити, якщо зупинила поліція
З огляду на ситуацію навколо, поліція цілком може зупинити того чи іншого перехожого, тому тут важливо не панікувати і чітко знати, що робити в таких випадках. Сергій Тарасюк, керуючий партнер АО “Тарасюк і партнери”, по пунктах розповідає, що потрібно робити, якщо вас зупинила поліція:
“Якщо ви почули про вчинення вами адміністративного правопорушення за ст. 44-3 КУпАП., бажано запросити знайомого адвоката (штраф же немаленький)”, – додає Тарасюк.
Якщо знайомого адвоката поблизу не виявилося, то алгоритм дій наступний:
перед складанням протоколу про адміністративне порушення у вас є право дати свої пояснення: як усно на боді-камеру, так і письмово (зазвичай, у співробітника поліції повинен бути бланк при собі). У протоколі вкажіть обов’язково, де знаходяться пояснення, а також коротко незгоду з протоколом.
“Пам’ятайте, що відеофіксація порушення вами заборон теж буде доказом з боку поліції (наприклад, ви йшли в громадському місці без маски). Жодних пояснень, які фіксують визнання вами порушення карантину з посиланням на конституційні права, не треба. Фіксуйте місце, де вас зупинили (воно цілком може бути і не громадським), або, наприклад, причину знаходження в парку (ви цілком могли йти на роботу зі службовою метою)”, – радить Тарасюк.
Після того, як протокол складено, вам зобов’язані вручити його копію. Переконайтеся, що вона хорошої якості і на ній все можна прочитати. Матеріали адміністративної справи передадуть до районного суду за місцем фіксації адміністративного порушення. Для того, щоб знати, коли розглядатиметься справа, стежте цим на сайті Судової влади (пошук за своїм прізвищем і конкретним районним судом).
“Після призначення адміністративної справи до розгляду рекомендую попередньо ознайомитися з матеріалами справи. Якщо там не буде виявлено відеозапис або ваші пояснення, то варто подати клопотання на ім’я судді про витребування даних матеріалів з обґрунтуванням їх важливості. Також можете докласти свої докази через клопотання. Співробітників поліції, які склали протокол, також можна допитати в суді, але таке клопотання має бути мотивованим і в письмовому вигляді. Під час першого слухання суд розгляне клопотання і ухвалить рішення про відмову або задоволення. І тільки після отримання всіх доказів можна переходити до розгляду”, – зазначив Тарасюк.
Німецькі виробники ще тридцять років тому і не думали про виробництво кросоверів або позашляховиків, але…
Багато українських водіїв у метушні звикли глушити мотор свого автомобіля одразу, щойно припаркуються. Вважається, що…
TikTok-блогер carknowledge розкрив водіям маловідомий лайфхак, який в екстреній ситуації може без перебільшення врятувати життя.…
Хтось вважає, що, маючи середню зарплату в Україні, неможливо купити елітну іномарку навіть із пробігом.…
Серед автомобілістів, як правило, немає єдиної думки про те, на яких обертах експлуатувати двигун транспортного…
Тренд на електрифікацію продовжує домінувати в автомобільній індустрії, проте ключовою проблемою залишається низька практичність акумуляторів,…