В Україні правила дорожнього руху і законодавство забороняють їздити на автомобілях, у яких на скло нанесено покриття, що обмежує огляд і прозорість скла. Однак, юристи компанії “Дорожній адвокат” звертають увагу на те, що є певні винятки…
У нашій країні правила дозволяють тонування, якщо світлопропускання вітрового скла не нижче 75%, а в інших стекол – не нижче 70%. А ось дзеркальне тонування взагалі заборонено.
В тих же правилах йдеться, як поліція повинна визначати рівень тонування. Для цього у правоохоронців є спеціальний прилад – тауметр. Він повинен обов’язково пройти сертифікацію.
Якщо поліцейський визначив ступінь тонування “на око”, без використання тауметра, і після цього склав протокол про штраф, то його дії незаконні. Суд такий штраф скасує.
До речі, про штрафи. За управління автомобілем, у якого виявлено порушення правил тонування, передбачається штраф в розмірі 340 грн. При повторному такому правопорушенні протягом одного року, можуть позбавити водійських прав на термін до 6 місяців або вдатися до адміністративного арешту на строк до 10 діб.
Google Maps має корисну функцію, яка допомагає водіям уникати штрафів за швидкість, попереджаючи про обмеження…
Перші поїздки за кермом — це завжди стрес. Навіть після успішного складання іспитів у автошколі,…
Дизельні двигуни багато років вважалися зразком економічності, витривалості та потужності. Проте не всі дизельні моделі…
Renault представив бюджетний кросовер Koleos 2025, що швидко здобув популярність. Модель приваблює потужними гібридами та…
Новий кросовер Renault 4 E-Tech 2026 вразив деталями та популярністю. Детальні фото демонструють стильну модель…
В Україні зросла популярність вживаних авто з-за кордону: у квітні імпортовано понад 20,7 тис. машин.…