Повернемося рівно на 100 років назад і розберемося з бензином. Яким він був? Ключове слово – простий. Жодних тобі добавок, ніяких присадок. Деяким може здатися, що це добре. Однак насправді, тодішнє пальне мало низьке октанове число.
Однією з вкрай негативних сторін такого бензину було те, що він негативно позначався на роботі двигуна. Вихід з даної проблеми свого часу знайшов співробітник компанії General Motors.
Як вже було зазначено, майже століття тому в автомобільного бензину були суттєві проблеми з експлуатаційними якостями. Пальне мало низьке октанове число, а значить негативно позначалося на роботі двигуна, його експлуатації, а також на ККД. Вирішив цю проблему один з інженерів компанії General Motors, додавши в бензин в якості присадки – свинець. Правда, щоб не лякати споживачів, його назвали «тетраетилсвинець» (далі ТЕС).
І це дійсно спрацювало! Октанове число пального буквально злетіло настільки, що тепер його можна було використовувати навіть в делікатних авіаційних двигунах того часу. Дана технологія, до речі, скаже не останнє слово під час Другої світової війни. Однак у цій, як і у будь-який інший медалі, було дві сторони.
Як нескладно здогадатися – свинець отруйний для людини. А тому і бензин такий став відверто небезпечним. Надихавшись навіть незначним обсягом парів пального, можна було серйозно підірвати своє здоров’я. Речовина виявилося такою їдкою, що проникала в організм, навіть через шкіру. В першу чергу від подібного страждали роботяги-виробники. Діставалося, само собою, і автомобілістам. На початку 1970-х стартувала кампанія проти використання ТЕС в бензині.
Заборонити бензин з ТЕС вийшло тільки в 1976 році. Першими це зробили його ж творці – американці, які змогли «гідно» оцінити всі негативні якості свинцю. В Європейському Союзі бензин зі свинцем був заборонений у 2000 році. Сьогодні в країнах Старого і Нового Світу пальне з ТЕС використовується виключно в авіації та спортивних перегонах.
Паркування в умовах обмеженого простору може стати для автомобілістів справжнім кошмаром. Однак одна маловідома функція…
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…