Німці – люди дійсно творчі. На жаль, як показує історія, вони далеко не завжди направляли свій «творчий потенціал» в мирне русло. У роки Другої світової тамтешні інженери і вчені створили безліч жахливих інструментів війни, єдиним завданням яких було знищення людей. Для ненависної Великобританії, що «сховалася» на островах, підступні нацисти готували дещо особливе, передає Твоя МАШИНА.
У тривожні роки світових воїн XX століття Великобританія отримала превагу за рахунок свого місця розташування. Можливо, саме Ла-Манш вберіг Сполучене Королівство від стрімкого маршу гудеріанівських танкових дивізій.
Німці любили свої нові танки, ось тільки морські операції й гусенична техніка – речі не сумісні. Саме тоді німецькі інженери вирішили придумати щось дійсно особливе для Великобританії – підводні танки, які повинні були пройти по дну Ла-Маншу.
У 1940 році в рамках підготовки військової операції «Морський лев» (операція з висадки морського десанту в Великобританію) був створений танк Tauchpanzer III з функцією підводного ходу. За основу бойової машини був узятий середній танк вермахту Panzerkampfwagen III. Всередині машини з’явилася помпа для відкачування води, усі щілини надійно закривалися, охолоджуватися машина повинна була морською водою, нарешті, на вежу була встановлена «дихальна труба» з довгим рукавом, на кінці якого кріпився спеціальний буй.
Таким чином, танк повинен був не тонути, а його екіпаж отримувати свіже повітря. У екіпіровку танкістів також увійшли індивідуальні засоби дихання, запозичені у підводників. Орієнтуватися під водою було набагато складніше, тому на Tauchpanzer III поставили ще й гірокомпас, а також посилену радіостанцію для координації дій (напрямки руху) за допомогою зв’язку з кораблями.
З липня по жовтень 1940 року німецькі заводи випустили 168 таких танків. Однак, на випробуваннях виявилося, що танки не дуже добре відчувають себе на морському дні. Мова про перетин Ла-Маншу більше не йшла. Другий план виявився реалістичнішим. Машини повинні були доставляти до Великобританії на баржах, опускати на дно, а вже звідти танки повинні були рухатися до узбережжя.
Побувати на пляжах Британії Tauchpanzer III так і не вдалося. Операція «Морський лев» постійно відкладалася, а незабаром почалася війна з СРСР і ситуація на фронті кардинально змінилась.
Всі 168 танків незабаром були перекинуті на східний фронт, де використовувалися для форсування річок. Устаткування, необхідне для їзди, по морському дну було майже повністю знято з танків, від нього залишилася лише герметизація щілин і «дихальна труба». Під час операції «Барбаросса» Tauchpanzer III форсували Західний Буг. Після цього машина використовувалася Вермахтом як звичайний танк.
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…