Днями у патрульній поліції Київської області зупинили водія автомобіля Volkswagen. Після зупинки неподалік села Шамраївка, поліція провела поверхневий огляд автобуса, в результаті якого знайшли величезний бак з дизельним паливом приблизно на 2000 літрів. Перевірка документів показала, що водій не має жодних дозвільних паперів на цей вантаж, а сам водій не зміг пояснити звідки і куди він везе таку кількість палива.
В результаті на водія буса виписали протокол за ч. 1 ст. 132-1, яка передбачає покарання за порушення правил перевезення дорогами загального користування небезпечних вантажів. Для подальшого розгляду цієї історії на місце викликали слідчих.
У багатьох українських водіїв після подібних інцидентів постає питання, а чи законно взагалі перевозити паливо в каністрах, без дозволяючих документів чи особливі документи на перевезення небезпечного вантажу у вигляді палива потрібні лише від певного літражу.
У пункті 1.7 Є) Наказу МВС “Про дорожнє перевезення небезпечних вантажів” сказано, що положення правил не поширюються:
– на рідке паливо, що міститься в паливних баках транспортного засобу, що здійснює перевезення, і призначене для забезпечення тяги або для функціонування будь-якого обладнання транспортного засобу. Загальна ємність вбудованих баків не повинна перевищувати 1500 л на одну транспортну одиницю, а ємність бака, встановленого на причепі, не повинна перевищувати 500 л. У переносних паливних ємностях (наприклад каністрах) можна перевозити не більше 60 л палива на одну транспортну одиницю. Ці обмеження не поширюються на рятувальні служби;
Таким чином, якщо на звичайному легковику водій перевозить більше 60 літрів палива в каністрах, на нього може чекати штраф у розмірі 510 гривень.
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…
Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…