У деяких ситуаціях, згідно з Правилами дорожнього руху, можна проїхати на червоний або жовтий сигнал світлофора. Проте такі випадки відбуваються рідко, повідомляє 24 канал.
Значення сигналів світлофора регулюються Правилами дорожнього руху у пункті 8.7.3. Звичайно, червоний сигнал світлофора означає зупинку, але варто зазначити, що жовтий сигнал також є забороненим (якщо він не мигає).
Також комбінація червоного і жовтого сигналів вважається забороненою згідно з пунктом 8.7.3. Крім того, заборонено рух у цьому напрямку, якщо додатковий сигнал світлофора не включений.
За проїзд на заборонений сигнал світлофора, згідно зі статтею 122 КУпАП, передбачено штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). Варто пам’ятати, що штраф може бути накладений на водія, який порушив правила, або на власника автомобіля (якщо порушення було зафіксовано камерою).
Існує виняток, який дозволяє рух на заборонений сигнал світлофора згідно з пунктом 8.11. Водіям, які не можуть зупинити транспортний засіб за жовтого сигналу або підняття регулювальником руки вгору у встановленому місці згідно з пунктом 8.10, дозволяється продовжити рух, забезпечуючи безпеку дорожнього руху. Цей пункт особливо актуальний взимку при поганих дорожніх умовах, коли гальмівний шлях на снігу або льоду значно збільшується. Таким чином, за умови слизької поверхні на перехресті можна проїхати на жовтий або навіть червоний сигнал, щоб уникнути аварії. Проте варто попередити інших учасників дорожнього руху світловим і звуковим сигналами.
Деякі світлофори мають додаткову кольорову ілюмінацію, щоб їх було помітно здалеку, яка вмикається одночасно з основним сигналом.
Також дозволяється рух на заборонений сигнал світлофора транспортним засобам з увімкненими синіми або червоними проблисковими маячками. Це регулюється пунктом 3.1 Правил. Водії оперативних транспортних засобів, які виконують невідкладне службове завдання, можуть відхилятись від вимог розділів 8 (за винятком сигналів регулювальника), 10-18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови включення синього або червоного проблискового маячка і спеціального звукового сигналу, а також забезпечення безпеки дорожнього руху.
Пункт 2.14 (е) Правил дорожнього руху передбачає, що водій має право відступати від вимог законодавства в разі непереборної сили або коли іншими засобами неможливо запобігти власній загибелі або травмуванню громадян. Часто цей пункт розуміють як дозвіл на відхилення від Правил, щоб уникнути аварії або врятувати людину.
Також важливо зазначити, що сигнали регулювальника мають пріоритет перед сигналами світлофора і вимогами дорожніх знаків. Це регулюється пунктом 8.3 Правил. Сигнали регулювальника є обов’язковими для виконання. Тому, якщо світлофор показує червоний сигнал, а регулювальник дозволяє рух, водій повинен рухатись за його сигналом.
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…