В останні дні багатьом водіям довелося згадати, що таке класична залізна каністра. В неї ми запасаємо бензин або дизпаливо для дальньої дороги або для виробництва коктейлів Молотова.
Правила пожежної безпеки забороняють заливати пальне з колонки у пластикову та скляну тару, але що робити, коли металевої каністри немає? Авто24 підібрав кілька альтернатив.
Стандартні металеві каністри хороші тим, що щільно закриваються (якщо не зношений механізм горловини) та заправляють у них пальне на АЗС.
Чим замінити каністру
Бляшана тара від оливкової олії. Незважаючи на пластикову горловину, ця 5,0-літрова банка на АЗС визнається металевою тарою. Плюс у тому, що її можна знайти на власній кухні та на кухні найближчого ресторану. Серйозний недолік: через особливості горловини все масло злити неможливо, тому перш за все доведеться ретельно вимити – і бажано тим самим бензином. Важливо: виполіскувати масло водою не рекомендуємо, адже воно обов’язково теж залишиться і врешті-решт потрапить у паливну систему машини. Ще одна можлива проблема – не всі такі каністри вдається потім закрити настільки щільно, щоб у машині не смерділо пальним.
Ймовірно, оптимальний за нинішніх умов варіант – бляшана тара від масла чи автомобільної хімії.
Бляшана тара від автохімії. Деякі види автохімії упаковують у таку саму тару, як і масло. Шукати таку банку можна у автомалярів та майстрів, які займаються автомакіяжем – дітей лінгом, поліруванням. Попереднє неодноразове прополіскування паливом обов’язково.
Пляшка від води. Це найбільш доступний і одночасно найбільш надійний варіант – така 5,0-6,0-літрова пляшка закривається герметично, тому запаху не буде. Мінус у тому, що на АЗС офіційно в таку тару заправлятися не можна. Але заправника часто вдається умовити (або підкупити), особливо якщо сховати пляшку від камер спостереження у багажнику. Як варіант – маючи дві бляшанки від олії та помічника, можна заправляти їх по черзі, зливаючи паливо з другої у пластик. Хоча знов-таки не всі заправники погоджуються на подібну метушню біля колонки у своїй присутності.
Каністра від олії. У пластикової банки від масла один плюс: її відносно легко знайти – на гаражах, біля магазинів, і навіть, вибачте, на смітнику біля СТО. Далі тільки мінуси: заправників теж доводиться вмовляти, кришка зазвичай виявляється негерметичною, а перед заправкою “свіжу” банку потрібно буде прополоскати бензином (для дизпалива це не так критично).
Пластикову каністру від моторного масла дуже нечасто вдається закрити так, щоб бензин не підтік і не поширював запах.
Чистота
Повинні ще раз відзначити чистоту тари, насамперед – відсутність у каністрі залишків води. Щоб нейтралізувати її негативний вплив на паливну систему двигуна можна застосувати препарат-осушувач. Це рідина, будучи залитою в ємність з паливом, “знаходить” у ньому воду і хімічно зв’язує її таким чином, що вона згоряє в двигуні як звичайне паливо.
Якщо пальне запасається в нестандартну тару, її слід промаркувати, щоб хтось міг швидко зрозуміти, що саме в ній міститься.
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, надійністю та витривалістю. І навіть якщо ваш бюджет обмежений…
Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…
Встановлення газобалонного обладнання (ГБО) — популярне рішення серед українських водіїв, які хочуть знизити витрати на…
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, технічною досконалістю та ресурсом, якого вистачає на сотні тисяч…
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…