Керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння в Україні є одним із найгрубіших порушень ПДР і тягне за собою штраф у розмірі 17 000 гривень і позбавлення прав на рік уже за першого ж випадку. Водночас є одна категорія водіїв, яких не можна покарати за нетверезу їзду.
Юристи звертають увагу, що спроби притягнути до відповідальності п’яних електроскутеристів час від часу робляться, але щоразу обертаються провалом, коли справа доходить до суду. При цьому важливою особливістю в таких провадженнях є потужність транспортного засобу. Якщо вона становить менше 3кВт, то ставити скутер на облік і отримувати на нього права не обов’язково. Відповідно і відповідальності за керування ним у нетверезому стані немає. Якщо поліцейські помилково оштрафують водія такого транспортного засобу, то суд неодмінно скасує його.
Інше питання, якщо скутер більш потужний. У такому разі водій повинен мати при собі свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, а також водійське посвідчення категорії А1. Зрозуміло, ні про яке алкогольне сп’яніння мови бути не може.
Мало хто з водіїв буде радий, якщо його автомобіль зупинить поліція. Однак патрульним також іноді…
В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…
Розкішні німецькі кросовери - це поєднання стилю, технологій, високих якості та продуктивності. Все це і…
Зима - складний час для автомобілістів, особливо в умовах українських морозів. Однією з поширених проблем,…
Автомобілебудівна промисловість активно електрифікується і сегмент позашляховиків, зважаючи на свою популярність, не стоїть осторонь. Щороку…