У зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україні вже 2,5 року діє воєнний стан, який, серед іншого, передбачає можливість мобілізації транспорту на потреби Сил Оборони. Експерти пояснили, у кого можуть вилучити машину в рамках цих процесів.
Читайте також:
Штраф 5500 гривень за їзду в куртці: де водіїв штрафують за верхній одяг
Шість фраз, які водієві не варто говорити на блокпосту
Українських водіїв почали штрафувати за використання «Дії»: як реагують суди
Зазначається, що військово-транспортний обов’язок поширюється на державні органи, включно з місцевим самоврядуванням, центральною та місцевою виконавчою владою. Також мобілізація транспорту може торкнутися підприємства, установи та організації всіх форм власності та приватних осіб, які володіють більш ніж одним транспортним засобом.
Здійснює вилучення автомобілів ТЦК чи місцеві органи СБУ або розвідки, діючи при цьому виключно на підставі рішень місцевих держадміністрацій. На кожен транспортний засіб виписується акт приймання-передачі, копія якого вручається власнику. У документі вказується інформація про власника, техстан і залишкову (балансову) вартість авто. Протягом 30 днів після демобілізації транспорт має бути повернуто власнику. Якщо за цей час він зазнає пошкоджень або буде знищений, власник може подати заяву про виплату компенсації до ТЦК.
Зима - складний час для автомобілістів, особливо в умовах українських морозів. Однією з поширених проблем,…
Автомобілебудівна промисловість активно електрифікується і сегмент позашляховиків, зважаючи на свою популярність, не стоїть осторонь. Щороку…
Купівля вживаного автомобіля завжди пов'язана з ризиками. Такі фактори як вік і пробіг враховуються як…
Розкішні автомобілі здебільшого мають захмарні цінники, проте в деяких випадках їхня вартість дуже швидко падає…
Автомобільне скло - це не тільки важливий елемент захисту та огляду, але іноді й приклад…
Пошук недорогого, але надійного автомобіля з пробігом може перетворитися на справжній квест, якщо не знати…