Багато українських водіїв не проти з нагоди пригубити алкоголь. Зрозуміло, сідати за кермо відразу після цього категорично не можна. Але буває так, що автомобіліст уже протверезів, а стійкий запах спиртного від нього все ще виходить. Звичайно ж, у разі зупинки автомобіля поліцією, у патрульних це викличе підозри. У зв’язку з цим важливо розуміти, що деякі напої зберігають сморід довше звичайного.
Досвідчений лікар-нарколог розповів, що під час потрапляння в організм алкоголь починає розпадатися на оцтовий альдегід і оцтову кислоту. Остання накопичується в легенях, через що й виникає специфічний запах. При цьому його стійкість, як правило, залежить від міцності напою. Перегар від горілки або коньяку триматиметься найдовше, але з’являється не відразу. А ось нефільтроване пиво дає запах практично відразу ж, але й вивітрюється набагато швидше. Те саме стосується слабоалкогольних лікерів і вин.
Також нарколог звернув увагу, що швидкість розщеплення алкоголю і, відповідно, тривалість перегару, залежить від фізіологічних чинників, як-от вага і вік водія. Вгодований і молодий автомобіліст позбудеться запаху спиртного швидше, ніж худий і літній. Наявність і кількість закусок під час застілля сповільнює не тільки процес сп’яніння, а й швидкість розщеплення алкоголю. Тому в такому разі перегар зберігатиметься довше, ніж зазвичай.
З наближенням зими українським автомобілістам варто замислитися про купівлю щітки для очищення своїх транспортних засобів…
Клапани газорозподільного механізму (ГРМ) виконані з термостійких матеріалів і розраховані на роботу в камері згоряння,…
У найближчому майбутньому в Україні може з'явитися нове покарання для автомобілістів. Відповідний законопроєкт №12172 вже…
Обгін вважається одним із найскладніших і найнебезпечніших маневрів на дорозі, здебільшого через те, що виконується…
Українські водії почали стикатися з блокуванням своєї водійської ліцензії, навіть не порушуючи ПДР. Як пише…
В Україні поліція стала прискіпливо ставитися до автомобілів, ввезених зі США. Власників штрафують і навіть…