Депутати ухвалили законопроект, що посилює покарання за злом автомобіля

Парламент підтримав за основу в першому читанні законопроект №8184 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти власності, безпеки руху та експлуатації транспорту”, передає кореспондент РБК-Україна.

Зазначимо, що проект після ряду невдалих голосувань підтримала мінімально необхідна кількість нардепів – 226.

Планується встановити, що незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднане з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинене з проникненням у приміщення чи інше сховище, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, ринкова ціна якого на момент вчинення злочину становить значний розмір, або із застосуванням електронного пристрою для прихованого втручання у роботу технічних систем охорони (блокування) стаціонарних або рухомих об’єктів, з метою отримання несанкціонованого (неконтрольованого) доступу до них карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до проекту, незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене організованою групою або поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, ринкова ціна якого на момент вчинення злочину становить великий розмір, карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

При цьому під значним розміром слід розуміти вартість транспортного засобу від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 1700 до 4250 гривень, а великим – вартість транспортного засобу понад 250 неоподатковуваних таких мінімумів.

Крім того, пропонується передбачити, що крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, або яка завдала значної шкоди потерпілому, або із застосуванням електронного пристрою для прихованого втручання у роботу технічних систем охорони (блокування) стаціонарних або рухомих об’єктів, з метою отримання несанкціонованого (неконтрольованого) доступу до них карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Recent Posts

Коли водій може раптово втратити контроль над автомобілем: чотири небезпечні ситуації

Навіть досвідчені автомобілісти можуть опинитися в безпорадному становищі, коли транспортний засіб виявляється некерованим. Саме тому…

28.11.2024

Альтернативи Toyota RAV4: ТОП-10 компактних кросоверів на будь-який смак

Toyota RAV4 - один із найпопулярніших кросоверів у світі завдяки своїй практичності, надійності та високому…

28.11.2024

Найкращі японські седани з пробігом: ТОП-10 п’ятирічних моделей просто зараз

Японські автомобілі високо цінуються в Україні за їхню надійність, технологічність і доступність. Зокрема це стосується…

28.11.2024

Як багажник на даху автомобіля впливає на витрату пального: дослідження

Багажник на даху автомобіля - дуже практична річ, яка дає змогу перевозити додатковий вантаж, не…

28.11.2024

Дешеві альтернативи Porsche Cayenne: ТОП-10 старих кросоверів на заміну

Якщо вам подобається Porsche Cayenne, але ви не можете дозволити собі його купівлю, завжди є…

28.11.2024

Чому машина не заводиться в мороз: п’ять можливих причин

Зима несе автомобілістам масу викликів, серед яких можуть бути і труднощі із запуском двигуна в…

28.11.2024