І знову про «злих поліцейських». Чи можуть такі посеред ночі відправляти водіїв в лікарню для перевірки наркотичного сп’яніння? Відразу відповім – ні! Про це написав у своєму блозі експерт з питань безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв.
Наказ МВС і МОЗ 1452/735 повідомляє:
— У разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного сп’яніння, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров’я.
СТОП, СТОП СТОП!
Стаття 266 КУпАП говорить про інше:
— Огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.., проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі НЕЗГОДИ водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі НЕЗГОДИ з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається НЕДІЙСНИМ.
Різницю з Наказом МВС відчуваєте?
«На жаль, судді (на щастя, не всі) вважають, що право поліцейського направити на огляд абсолютне, і відмова тягне відповідальність незалежно від того, чи дотримано поліцейським процедура. Боюся, що проблему не вирішити без перевірки КС конституційності самої ст.130 в частині «відмови», а підстав для цього там є багато. До речі, і щодо «безальтернативності» адмінстягнення теж», – відповів на публікацію Караваєва правозахисник Вадим Володарський.
У Національній поліції закликають водіїв взимку стукати по капоту свого автомобіля, перш ніж вирушити в…
Купівля вживаного автомобіля - це завжди виклик, з яким багато хто не справляється. Навіть якщо…
Купити іномарку з пробігом у хорошому стані сьогодні в Україні може коштувати кілька тисяч доларів.…
Взимку автомобілісти в Україні часто вважають за краще їздити за кермом у верхньому одязі, навіть…
Адміністративні штрафи в Україні залишаються найпоширенішим видом покарання за порушення ПДР. З огляду на те,…
1000 євро або 45 000 гривень в Україні - це сума, за яку навряд чи…