Кабмін зробив подарунок всім водіям України (ДОКУМЕНТ)

Кабінет міністрів України закріпив у правилах дорожнього руху (ПДР) право підтверджувати наявність страхового поліса (автоцивілки) на авто з екрану гаджета. Відповідне рішення є в розпорядженні РБК-Україна.

Відзначимо, в Україні вже більше року тому запровадили електронний договір обов’язкового страхування для власників авто з можливістю його покупки онлайн реєстрацією в базі даних МТСБУ. З тих пір отримано десятки тисяч е-полісів, однак формально не визначено, як поліція повинна перевіряти такий документ.

У зв’язку з цим пункт 2.1 ПДР доповнили тим, що при наявності е-поліса водій може підтвердити його на електронному або паперовому носії. Тобто він зможе самостійно роздрукувати поліс ОСАЦВ або показати його на екрані смартфона або іншого гаджета.

Recent Posts

Дива німецького автопрому: 7 найнезвичайніших Mercedes, які колись існували

Mercedes-Benz асоціюється з класикою, але в історії бренду були експерименти, які ламають стереотипи: хетчбек 190E,…

14.01.2026

«ЗЛЮКА», «ШАНОВНА», «МУРЧІК»: найкумедніші індивідуальні номери на авто, які замовляли у 2025-му

У 2025 році українці замовили понад 20,5 тис. комплектів індивідуальних номерів — на третину більше,…

14.01.2026

Українським водіям у селах і райцентрах загрожують штрафи в десятки тисяч гривень: за що карають

У райцентрах і селах водії скутерів, мопедів і мототехніки часто їздять без реєстрації та потрібної…

14.01.2026

Топ-7 «вічних» дизельних двигунів

Ці дизельні двигуни заслужили репутацію «вічних»: прості конструкції, мінімум слабких місць і ресурс до 500…

13.01.2026

Стійкість до корозії: авто яких марок швидко іржавіють

Корозія стає для автомобіля справжнім вироком, який повільно, але впевнено вбиває машину. Рано чи пізно…

13.01.2026

В два заходи: як правильно заводити машину взимку, щоб не нашкодити двигуну

Останні роки в Україні були відносно «м’які» зими, тому цьогорічний січень своїми сильними морозами та…

12.01.2026