Categories: Закони

Не поспішайте платити: юрист розповів про хитрощі зі штрафами на дорогах

Українські патрульні все рідше обходяться усними попередженнями і намагаються оштрафувати якнайбільше водіїв. Юрист поділився подробицями оскарження подібних штрафів.

Якщо поліцейські зупинили водія «подивитися документи», а той не включив аварійку і / або припаркувався з порушенням правил дорожнього руху, то за це ж його і покарають грошовим стягненням.

Постанова виноситься на підставі фіксації формального порушення ПДР при зупинці на вимогу поліції. Термін на оскарження штрафу в даному випадку становить 10 днів. Якщо за цей час водій нічого не зробить, він буде визнаний порушником навіть в разі своєї повної невиновності.
Кандидат юридичних наук, керуючий партнер компанії «MK Partners», практикуючий адвокат Василь Майоров розповів, що оскаржити постанову про штраф можна як в управлінні патрульної поліції, так і в суді.

За словами Майорова, поліція в основному залишає такі скарги без задоволення. Якщо в першу чергу звернутися в управління патрульної поліції, громадянин втратить можливість звернення до суду у зв’язку із закінченням терміну на оскарження. При цьому подати скаргу в поліцію можна без будь-яких витрат, тоді як для звернення до суду потрібно заплатити 439 гривень 40 копійок збору. Зараз у Верховній Раді розглядається законопроект, який скасовує судовий збір при оскарженні штрафів поліції.

Адвокат зазначив, що в разі задоволення скарги, позивачу повертається сума судового збору. Позов можна відправити поштою або особисто принести до суду. Також позивачу необов’язково бути присутнім на засіданні – в разі відсутності про прийняте рішення його проінформують поштою.

Читайте також: Чи повинен водій пред’являти електронний поліс, який патрульний може перевірити самостійно: роз’яснення адвоката

Recent Posts

Чотири робочих способи швидко прогріти дизельний двигун в автомобілі

Як відомо, дизельні двигуни мають ККД на порядок вищий, ніж бензинові, а тому потребують більше…

23.12.2024

Десять найнадійніших автомобілів Audi в історії бренду: якість помножена на стиль

Машини Audi, як і практично всі німецькі автомобілі, вважаються зразком надійності та якості. За більш…

23.12.2024

Чим небезпечний для водія стан «дорожнього гіпнозу»: як його уникнути

Керування автомобілем вимагає від керманича максимальної концентрації та обережності. Особливо це стосується тривалих поїздок, під…

23.12.2024

Альтернативи Toyota 4Runner: шість гідних замін для легенди

Позашляховик Toyota 4Runner вже встиг стати легендою у світі SUV. Сьогодні він перебуває на піку…

23.12.2024

Чотири причини, чому не можна міняти моторну оливу кожні 10-15 тисяч кілометрів

Сьогодні автовиробники рекомендують проводити повну заміну моторної оливи в автомобілі з інтервалом в 10-15 тисяч…

23.12.2024

Десять потужних кросоверів, які не поступаються в динаміці найкращим спорткарам

Минули ті часи, коли кросовери вважалися звичайними автомобілями з поліпшеною прохідністю. Сьогодні цей сегмент є…

23.12.2024