Categories: Закони

Як в Україні працюватиме фото- та відеофіксація порушень ПДР

Сьогодні Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів” № 5364 від 04.11.2016.

Насправді в документі містяться норми, що зачіпають не тільки сферу паркування. У прийнятому законопроекті досить чітко прописаний порядок притягнення до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху на основі даних фото- та відеофіксації. Без участі водія!

Головне нововведення полягає в тому, що в разі фото- та відеофіксації порушень ПДР відповідальним за порушення визнається власник транспортного засобу. У початковій редакції відповідальність лягала як на фізичних, так і на юридичних осіб, у власності яких знаходиться транспортний засіб. У редакції, яку прийняли в другому читанні, відповідальність лягає тільки на фізичних осіб. Якщо автомобіль є власністю юридичної особи, то адміністративна відповідальність лягає на його керівника.

Винуватцями адміністративних порушень, скоєних за допомогою транспортних засобів на іноземній реєстрації, є фізичні особи, які ввезли автомобіль на митну територію України. Дані про таких осіб Державна прикордонна служба повинна передавати Національній поліції за запитом.

Ще одне важливе нововведення: створення єдиного державного реєстру даних про “належних користувачів” – осіб, які регулярно користуються автомобілем, зареєстрованим на ім’я іншої людини або організації. Дані будуть вноситися в цей реєстр безкоштовно на підставі інформації отриманої як від власника транспортного засобу, так і від імені того, хто регулярно використовує даний транспортний засіб. Якщо в реєстрі є дані “належного користувача”, то штрафи будуть надсилати саме йому.

До слова, штрафувати за неправильне паркування буде не лише поліція. У законопроекті прописані права та обов’язки “інспекторів парковки”. Вони будуть в управлінні органів місцевої влади. У їх повноваження також включена можливість залучення до адміністративної відповідальності власників транспортних засобів.

Постанови про накладення адміністративного стягнення надсилаються порушникам рекомендованим листом з повідомленням за адресою місця реєстрації (проживання) фізичної особи (місцезнаходженням юридичної особи).

Recent Posts

Названо марки автомобілів, про купівлю яких ви не пошкодуєте

Автомобіль є дуже недешевою інвестицією, до якої завжди слід підходити відповідально. Нерідко трапляється так, що…

06.05.2024

Механіки назвали 3 причини, чому не варто заливати в автомобіль бензин марки А-92 замість А-95

Зростання цін на українських АЗС змушує автомобілістів шукати способи економії, серед яких вибір дешевшого палива.…

06.05.2024

Не кидайте їх у машині: 5 речей, які не можна залишати в салоні у спеку

Наближаються спекотні дні, а з ними - нові виклики для автомобілістів. Серед них проблеми зберігання…

06.05.2024

Професійна зустріч автомобільної спільноти в Києві 14-16 травня

14 -16 травня 2024 року в Києві у Міжнародному виставковому центрі пройде 31-а спеціалізована виставка…

06.05.2024

Як оскаржити штраф за порушення ПДР в Україні: покрокова інструкція

Автомобільні штрафи в Україні є звичайною справою, від якої ніхто, на жаль, не застрахований. Причому…

06.05.2024

Залишитеся без грошей і майна: що буде, якщо не платити штрафи за порушення ПДР

Автомобільні штрафи в Україні є частим явищем, від яких ніхто з водіїв не застрахований. Через…

06.05.2024