20 жовтня Верховна Рада розглянула законопроект, що стосується фіксації порушень ПДР. Також були внесені деякі зміни, повідомляє «Твоя МАШИНА» .
Кого будуть фіксувати і за що будуть штрафувати
Так, люди, котрі помітили порушення ПДР, можуть їх сфотографувати або зняти на відео і відправити матеріали в органи, які розглядають адміністративні справи. При цьому обов’язкова ідентифікація користувача через портал «Дія».
Фіксувати можна буде порушення, передбачені ч.1, 2, 3, 5, 6, 7 ст.122, ч.1 ст.123, а також ч.1 ст.2, ч.1 ст.6 та ч.1 ст .8 152-1 КУпАП.
Також планується, що стежити за веденням переліку спеціальних програмних засобів, які можна використовувати в режимі фотозйомки (відеозапису) буде Міністерство внутрішніх справ України.
При фіксації правопорушення фото- або відеозйомкою обов’язково визначатиметься назва спеціального мобільного засобу. Постанови у справах про адміністративне правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, можна буде оскаржити тільки в суді.
Електронні докази в КоАП
Також з’явиться таке поняття, як «електронні докази» – це інформація в цифровій формі, яка містить дані про обставини, що мають значення для справи. Вони можуть бути представлені як в справжньому вигляді, так і у вигляді копії.
Оригінал годі й підтверджувати електронним підписом. При цьому якщо подана копія, то необхідно відзначити наявність оригіналу, повідомити про матеріальному носії, на якому зберігається оригінал електронного докази та інформацію про особу, який є автором електронного докази.
Електронне доказ можна надати в паперовому вигляді, проте це не буде вважатися речовим доказом. Докази будуть зберігатися в органі, який розглядає справу про адміністративне правопорушення.
Хто такі сповіщувачі і скільки їм платити
Громадяни, які зафіксували порушення в режимі фотозйомки (відеозапису) з використанням спеціального програмного засобу, стають сповіщувачами. Вони отримують винагороду в розмірі 10% від виписаного порушнику штрафу.
Для того, щоб сповіщувачі не зловживали, пропонується встановити кримінальну відповідальність за надання підроблених або штучно створених матеріалів.
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…