Народний депутат Ярослав Желєзняк повідомив про те, що уряд готує законопроєкт про додатковий збір на імпорт товарів.
Це робиться для того, щоб зменшити тиск на гривню, тобто щоб в країну завозили менше імпортної продукції, на яку треба тратити валюту. Цікаво, що для збільшення вартості імпортних товарів уряд обрав концепцію не додаткових імпортних мит (вона складна в адмініструванні), а запровадження 10% збору на валютообмінні операції для купівлі всіх імпортних товарів та послуг.
”Очікується, що КМУ внесе законопроєкт у Верховну Раду в найближчі тижні”, – говорить нардеп. Однак навряд чи депутати одноголосно приймуть цю ідею. Адже серед товарів, які зараз ввозять в Україну, багато критичного імпорту, який не виробляється в нашій країні – наприклад, пальне та нафтопродукти. Їх здорожчення викличе чергову хвилю інфляції.
Серед товарів, які подорожчають у випадку введення 10-відсоткового збору на імпорт – автомобілі та запчастини до них. Причому не лише нові. Адже минулого року близько 40% імпорту вживаних авто завозились юридичними особами, які для викупу авто за кордоном мають закупити валюту на міжбанку, кажуть в Інституті досліджень авторинку. Ситуація суттєво змінилась під час “нульового розмитнення”, яке було вигідне в основному фізичним особам, однак після його скасування знову повернулась на користь юросіб.
Якщо законопроєкт буде ухвалений, то нові автомобілі та запчастини точно подорожчають на 10%. Щодо вживаних авто, які будуть завозитись з-за кордону, то це рішення поглибить тінізацію авторинку – автомобілі будуть старатися оплатити за кордоном готівкою, щоб не переплачувати за банківський переказ, вважають в ІДА.
Щоб законопроєкт був ухвалений, його потрібно зареєструвати у Верховній Раді, розглянути у профільних комітетах, проголосувати в залі парламенту, а потім потрібно дочекатися підпису президента. Тож до подорожчання ще є час.
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…