В Україні хочуть збільшити розмір штрафів за водіння у стані алкогольного, наркотичного чи будь-якого іншого сп’яніння та конфіскувати транспортні засоби на користь ЗСУ у разі повторного порушення протягом року. Відповідний законопроєкт №9076 опублікували на сайті Верховної Ради
Законопроєкт №9076 передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції).
Автори законопроєкту зазнчають, що у 2022 році в Україні сталося 18 628 дорожньо-транспортних пригод, у яких люди зазнали травм або загинули.
Також назвали основні причини ДТП із постраждалими в 2022 році:
– перевищення безпечної швидкості;
– порушення правил маневрування;
– порушення правил проїзду перехресть;
– порушення правил проїзду пішохідних переходів;
– недотримання дистанції;
– перехід пішоходів у невстановленому місці;
– виїзд на смугу зустрічного руху, у тому числі керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.
За статистикою у ДТП, які спричинили п’яні водії, загинула 91 особа і 1031 травмовано.
“В умовах дії військового стану в Україні керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння свідчить про низькі морально-етичні якості водіїв”, – йдеться у законопроекті.
Тому автори законопроєкту пропонують у осіб, які керують автомобілем під дією алкоголю або наркотичних речовин, конфіскувати автомобілі та безкоштовно передавати їх ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Держприкордонслужбі, МВС, Нацполіції, ДСНС, Управлінню державної охорони, Держспец військовим формуванням.
Варто зазначити, що при конфісковувати транспортні засоби пропунують лише у тих водіїв, які порушили правила повторно протягом одного року. Також народні депутати пропонують збільшити суми штрафів за керування транспортними засобами особами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції.
Розмір штрафів може зрости з 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із позбавленням права керування транспортними засобами не на 3, як раніше, а на 5 років.
Також хочуть збільшити термін позбавлення права керування транспортним засобом у разі взяття особи під адміністративний арешт (в обох випадках арешт на 10 діб) – з 3 до 5 років, а замість відплатного вилучення транспортного засобу у цьому випадку також конфіскувати його.
В разі повторного порушенння протягом року, розмір штрафу пропонують підвищити з 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Номерні знаки на автомобілі мають важливе значення для ідентифікації транспортного засобу та його власника, у…
Мішечок або контейнер із сіллю в автомобілі може викликати подив у обивателя, але досвідчені автомобілісти…
У найближчому майбутньому в Україні може з'явитися нова категорія автомобільних штрафів, які виписують тільки в…
Автоматична трансмісія давно домінує в індустрії, у зв'язку з чим автомобілі на «механіці» поступово відходять…
Сучасні автомобілі оснащені безліччю прихованих функцій, які можуть істотно полегшити життя водієві. Експерти розповіли про…
В умовах насиченого ринку кросоверів легко пропустити моделі, які пропонують чудове поєднання ціни, стилю та…