Новини

Хто в Україні отримає пільги на розмитнення автомобілів

Українські законодавці внесли законопроєкт, який став причиною суперечок, оскільки він пропонує спеціальний режим для ввезення автомобілів військовослужбовцями та учасниками бойових дій. Проте цей закон не передбачає жодних пільг для громадян, що постраждали від бойових дій.

Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт № 9058 спрощує процес ввезення автомобілів для учасників бойових дій, волонтерів та інших осіб, які мають на це право. Запропоновані зміни до Податкового кодексу передбачають звільнення військовослужбовців, волонтерів та пільгових категорій від оподаткування при ввезенні автомобілів. Кожен учасник бойових дій має можливість безкоштовно ввезти один автомобіль для особистого користування без сплати податків. На жаль, особи, які втратили житло та автомобілі безпосередньо через бойові дії, не мають права на такі пільги, які передбачені запропонованим законопроектом.

Якщо цей закон буде прийнятий, то власники статусу учасника бойових дій, які активно брали участь у заходах, пов’язаних з національною безпекою і обороною, будуть звільнені від сплати податків при ввезенні автомобілів на митну територію України.

Проте важливо зауважити, що будь-який автомобіль, який ввозиться в Україну з безоплатним митним оформленням, не може бути переданий або проданий третій особі протягом трьох років з дня його реєстрації. Порушення цього положення вимагатиме від попереднього власника сплати митних платежів до державного бюджету.

Запропонований законопроєкт викликав обурення серед громадян, які вважають, що він несправедливо надає перевагу військовим та учасникам бойових дій, ігноруючи потреби тих, хто зазнав значних втрат через конфлікт. Критики стверджують, що особи, які втратили житло та автомобілі, повинні мати рівні можливості та пільги при ввезенні автомобілів.

Відсутність положень, що стосуються цивільних осіб, що постраждали від бойових дій, викликала розчарування і незадоволення серед постраждалого населення. Багато людей вважають, що запропонований закон не здатен адекватно вирішити потреби тих, хто зазнав значних труднощів і фінансових проблем через війну.

Оскільки законопроєкт продовжує обговорюватися і доопрацьовуватися, невідомо, чи будуть внесені поправки, які врахують інтереси цивільного населення, що постраждало від бойових дій. Остаточне рішення матиме великі наслідки не тільки для правил ввезення, але й для сприйняття справедливості та рівності в задоволенні потреб всіх громадян, що постраждали від російської агресії.

Recent Posts

Назвали 4 погані ознаки того, що машини час позбуватися

У кожної машини є свій ресурс. Він може бути більшим або меншим, але в кінцевому…

11.05.2024

Штраф 120 000 гривень за брудне скло: де водіям заборонено ігнорувати догляд за авто

В Україні водії розглядають догляд за автомобілем як власну прерогативу. Водночас є місця, де за…

11.05.2024

Коли патрульним не можна штрафувати п’яних водіїв: суд виніс рішення

Одне з найсуворіших покарань за порушення за порушення Правил дорожнього руху (ПДР) встановлено в Україні…

11.05.2024

Водіям старше 65 років загрожує позбавлення прав: кому заборонять сідати за кермо

Автомобілістам після певного віку можуть заборонити сідати за кермо в країнах ЄС. Причому, ключовим параметром…

11.05.2024

Штрафу не буде: коли водій може відмовитися показувати документи поліції

Кожен водій в Україні розуміє, що водійські права і техпаспорт на машину - перше, що…

11.05.2024

Автомеханік розкрив водіям 3 секрети “вічного” двигуна автомобіля

Двигун в автомобілі є найважливішим компонентом. Його поломка може стати справжнім кошмаром для автомобіліста, враховуючи…

11.05.2024