Сьогодні, одним з легальних методів, за яким може бути вилучений транспортний засіб на потреби армії під час воєнного конфлікту, є реквізиція.
Реквізиція – це право держави примусово забрати автомобіль у власника (громадянина або бізнес) і отримати право власності на нього. Проте, держава має діяти згідно чітко визначеного порядку і обов’язково відшкодовувати власнику вартість такого автомобіля. Якщо цього не відбувається, то конфіскація транспортного засобу вважатиметься незаконною.
Порядок вилучення транспорту регламентований постановою №1921 Кабінету Міністрів. У цій постанові також визначено процедуру компенсації завданих збитків транспортним засобом та процедуру повернення.
Перераховано нижче умови, за яких може бути вилучений ваш власний автомобіль.
Почнемо з того, що майно приватних осіб може бути вилучено лише на відшкодувальній основі, з попереднім або подальшим відшкодуванням його вартості.
Безоплатно може бути вилучено лише майно, яке належить державі.
Рішення про вилучення може бути прийняте тільки вищим командуванням Збройних Сил України або певними підрозділами згідно зі статтею 3 Закону № 389.
Майно може бути вилучено без погодження лише в зонах бойових дій згідно зі статтею 4 Закону № 4765.
Посадові особи, такі як начальники патруля, старші вартові, командири загонів територіальної оборони та інші представники оборони України, не мають права вирішувати питання щодо вилучення автомобіля.
Реквізиція транспортного засобу може відбутися лише за наявності чітко оформлених документів. Потрібно підписати два акти встановленого зразка, в яких зазначено підставу, опис майна та розмір виплаченої компенсації згідно зі статтею 7 Закону № 4765.
Перед вилученням майна має бути проведена оцінка його ринкової вартості. Оригінал документа про оцінку повинен бути переданий власнику. Розмір оцінки може бути оскаржений у суді.
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…