Ще відносно недавно безпілотні технології для автомобілів здавалися фантастикою, але сьогодні багато сучасних авто мають цю опцію, тому автопілот практично став реальністю. Водночас точаться дискусії про те, наскільки безпечними є такі рішення.
Вчені Віндзорського університету Канади, а також Лабораторії людських систем провели дослідження на прикладі автопілота 2-го рівня (L2) на прикладі електрокара Tesla Model 3. Протягом 80 хвилин дослідники вивчали поведінку машини на дорозі, а також водія як з автопілотом, так і без нього. Зокрема, найбільша увага приділялася когнітивному та фізіологічному навантаженню водія, його зорової концентрації.
За підсумками дослідження вдалося встановити, що абсолютна більшість водіїв після увімкнення автопілота перемикали увагу на дисплей інформаційно-розважальної системи. Таким чином, майже всі вони втрачали візуальний контроль за дорожньою обстановкою, що потенційно створює загрозу при виникненні нештатної ситуації.
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…
Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…