Новини

Позбавлять прав на 10 років і кинуть за ґрати: поліція попередила водіїв про серйозне порушення

Українська поліція нагадала громадянам про одне з найпоширеніших порушень правил дорожнього руху, що може призвести до серйозних наслідків – керування автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький стверджує, що за відповідною 130 статтею КУпАП з початку 2023 року було складено майже 129 тисяч протоколів. Чиновник попередив українських водіїв про жорстку відповідальність, передбачену законодавством за цей вид порушення.

Зокрема, за перше порушення водієві загрожує 17 тисяч гривень штрафу та позбавлення прав на рік. У разі повторного порушення протягом року штраф подвоїться, а права заберуть вже на три роки. В якості альтернативи може застосовуватися адмінарешт на 10 діб та платне вилучення авто. Якщо і це не виправить охочих закласти за комір, а потім сісти за кермо, то у такому разі штраф зросте до 51 тисячі гривень, а пішки доведеться ходити вже 10 років. Суд також може відправити водія за ґрати на 15 діб та конфіскувати машину. Тим же, хто вип’є спиртне одразу після ДТП, загрожує 34 тисячі штрафу або 15 діб арешту, а також позбавлення права керувати транспортним засобом на три роки.

Важливо розуміти, що за ст.130 КУпАП несуть відповідальність не лише водії із пристрастями до алкоголю. Покарати можуть за керування «під наркотиками» або лікарськими препаратами, які знижують реакцію. Крім того, порушниками вважатимуть тих, хто передав керування транспортом нетверезому водієві та тих, хто відмовився проходити процедуру огляду на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Тому важливо пам’ятати, що керування автомобілем у нетверезому стані може призвести до серйозних негативних наслідків, включаючи позбавлення прав водія та адміністративний арешт.

Recent Posts

Помилки під час заміни свічок запалювання, які вбивають двигун автомобіля

Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…

22.11.2024

Гідравлічний vs механічний домкрат: який обрати для автомобіля

Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…

22.11.2024

Як розпізнати неякісний бензин: поради для автомобілістів

На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…

22.11.2024

Що робити, якщо пробив колесо на автомобілі, а запаски немає: поради для водіїв

Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…

22.11.2024

Коли краще не заряджати смартфон через прикурювач в автомобілі

Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…

22.11.2024

Як заощадити 2000 гривень на заправці автомобіля: експерт дав водіям просту пораду

В умовах зростання цін на автомобільне паливо, а також нестабільної фінансової ситуації в країні питання…

22.11.2024