Суди в Україні все частіше скасовують штрафи, накладені за стоянку у заборонених місцях. Це один із штрафів, який має найвищий рівень скасування у судах. Причина полягає в особливій правовій природі цього порушення та складності збирання доказів.
Відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), за порушення правил стоянки передбачено штраф у розмірі 340 гривень. Якщо порушення створює перешкоди руху, штраф складає 1445 гривень.
Однак для застосування цього штрафу інспектор повинен довести, що стоянка тривала понад 5 хвилин, згідно з підпунктом 1.10 Правил дорожнього руху. Для цього йому необхідно зробити безперервний відеозапис стоянки тривалістю не менше ніж 5 хвилин. На практиці поліцейські часто не дотримуються цієї вимоги і репрезентують фотографії або короткі відео, які не підтверджують тривалість стоянки.
Крім того, сама постанова поліції та рапорт працівника поліції не можуть бути доказами порушення правил стоянки. Ще складніше для інспектора довести, що стоянка не пов’язана із посадкою чи висадкою пасажирів, а також завантаженням чи розвантаженням вантажу.
Тому суди роблять висновки про відсутність та недоведеність складу адміністративного правопорушення. При цьому якщо водії відразу заплатять штраф, то фактично визнають свою провину і втратять право на оскарження рішення поліції.
Корейський автопром останнім часом значно підвищив якість своїх автомобілів, що зробило їх одними з найнадійніших…
Українські водійські права зазвичай дійсні протягом 30 років, тому багато водіїв забувають про необхідність їх…
Український ринок поповнився новим поколінням доступного кросовера MG ZS. Модель вийшла одразу в кількох модифікаціях…
Японські авто давно зарекомендували себе як приклад надійності, витривалості та простоти в обслуговуванні. У багатьох…
Мобільний застосунок «Дія» вже давно став універсальним інструментом для українців — тут можна зберігати документи,…
Заміна моторного мастила — одна з ключових процедур технічного обслуговування автомобіля. І хоча ще кілька…