Через повномасштабне вторгнення та агресію РФ, в Україні продовжує діяти правовий режим військового стану, в рамках якого проводяться мобілізаційні заходи. Останні не оминають і автовласників.
Під час військового стану власники автомобілів можуть втратити транспортні засоби в рамках примусового відчуження, мобілізації та платного вилучення.
Примусове відчуження: Машину оцінюють за ринковою вартістю та вилучають із компенсацією втрат. Ініціюється військовим командуванням та військово-цивільними адміністраціями. Як правило, узгоджується з місцевою владою, хоча в зоні активних бойових дій такі заходи здійснити не завжди виходить.
Мобілізація: Тут право власності залишається за власником, майно може бути повернене після закінчення воєнного стану. Проводиться відповідно до лімітів та планів щодо затверджених МВС реєстрів. Транспортні засоби беруть у підприємств, а не приватних осіб.
Вилучення: Тут уже йдеться про майно приватних осіб. Здійснюється на платній основі, але компенсацію можуть виплатити поетапно протягом п’яти років після закінчення воєнного стану.
У кожному разі ці заходи застосовуються у виняткових ситуаціях для підтримки обороноздатності країни. Усі вони проводяться лише відповідно до закону та за затвердженою законодавством процедурою.
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, надійністю та витривалістю. І навіть якщо ваш бюджет обмежений…
Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…
Встановлення газобалонного обладнання (ГБО) — популярне рішення серед українських водіїв, які хочуть знизити витрати на…
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, технічною досконалістю та ресурсом, якого вистачає на сотні тисяч…
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…