Кожен водій згодом стикається з ситуаціями, коли несвідоме порушення Правил дорожнього руху здається незначним, але ризик притягнення до адміністративної відповідальності все одно змушує переживати про наслідки. Українське законодавство зобов’язує правоохоронців керуватися у своїй роботі принципом невідворотності покарання, але часом можуть бути винятки. Коли саме порушник ПДР може відбутися усним зауваженням?
Юристи зазначають, що така практика офіційно передбачена КУпАП і пов’язана з малозначними порушеннями. Це невеликі проступки водіїв, які не становлять серйозної загрози чи ризику. Наприклад, водій може не отримати штраф за рух крайньою лівою смугою за вільної правої, незначне перевищення стоп-лінії перед світлофором або відсутність паперового страхового поліса за наявності електронного документа.
У подібних ситуаціях водій має право просити інспектора про винесення йому попередження замість реального покарання. Однак остаточне рішення про малозначність поліцейський ухвалює сам і може відмовити автомобілісту в “помилуванні”.
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…