Українським автомобілістам відомо про заборони не тільки паркуватися в деяких місцях, а й навіть зупинятися. Зазвичай вони позначені спеціальними дорожніми знаками. Однак у разі форс-мажорів зупинка тут для водіїв не буде порушенням. До таких ситуацій можна зарахувати і випадки, коли в машині раптово закінчується пальне. Можна увімкнути аварійку, знайти пальне і якнайшвидше забратися звідти. Тоді штрафу не буде. Однак у деяких країнах нестача бензину може бути не підставою для звільнення від покарання, а навпаки – обтяжуючою провину обставиною.
Так, у Німеччині на місцевих автобанах, де немає обмеження швидкості, а тільки рекомендовані умови руху, категорично заборонено зупинятися. Якщо машина раптово заглухла і з’ясувалося, що сталося це через брак палива, то водія оштрафують на 70 євро (близько 3000 гривень).
Місцеві законодавці впевнені, що виїзд на автобан з обмеженим запасом палива є злочинною недбалістю водія. Вважається, що автомобіліст повинен заздалегідь підготуватися до поїздки та умов, коли зупинка заборонена, зокрема зобов’язаний перевірити рівень палива в баку. Закон свідчить, що своїми діями водії, які проігнорували покладені на них обов’язки, наразили на небезпеку інших учасників руху, а отже, мають понести за це відповідальність.
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, надійністю та витривалістю. І навіть якщо ваш бюджет обмежений…
Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…
Встановлення газобалонного обладнання (ГБО) — популярне рішення серед українських водіїв, які хочуть знизити витрати на…
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, технічною досконалістю та ресурсом, якого вистачає на сотні тисяч…
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…