На Волині перевізники, які доправляють до України автомобілі на іноземній реєстрації, влаштували шахрайську схему. За кількасот гривень у місцевих жителів беруть копії їхніх документів. А потім, з’ясовується, що саме на них записані автівки на євробляхах. Про аферу люди дізнаються, лише коли отримують штраф у вісім з половиною тисяч гривень.
Про це повідомляє ТСН.
ЇЇ колега у нещасті про свій зв’язок із євробляхами дізнався, коли їхав на заробітки. “Митник кличе мене: тут на тобі машина. Кажу: та не може такого бути! Каже: переїжджали тоді кордон? Так, кажу, переїжджав, але я переїжджав, щоб товар перевезти, а тут така ситуація”, – пояснив Олександр Ворсін. Ошукані твердять, що на гачок шахраїв потрапили сотні людей. “Навіть студенти їдуть з Варшави, вчаться там в Любліні, переїжджають кордон, просто на підсадку сідають, приїжджають додому – на дітей вже є машини”, – каже Зорина Галкевич.
Жертвою автоспекулянтів став і брат Зорини. Щоби позбутися фіктивного авто, родина зв’язалася з перевізником, але той сказав, що де зараз машина – навіть не підозрює: “Вони виїхали і заганяти їх ніхто не планував. І всі знали, на що їхали, а те, що зараз розумників корчать – це не допоможе. Не хотіли б їхати – не поїхали б”. Перевізники працюють через посередників, яким платять певну суму за людину. Якщо ж обурені жертви виходять на них – переконують не панікувати.
На митниці розповідають, що такі злочинні схеми існують по обидва боки кордону, і винні тут не лише дурисвіти, а й люди, які дозволили скористатися своїми документами. “Митниця контролює переміщення товару, ми не контролюємо переміщення людей. Сумніваюся, що люди не знали, навіщо вони дають документи. Всі ж знають, що безплатний сир – тільки у мишоловці”, – пояснює речниця Волинської митниці ДФС Валентина Черниш.
У поліції вже є 10 звернень від ошуканих людей. Правоохоронці розпочали розслідування і кажуть, що вже мають кількох підозрюваних перевізників. “Буде перевірена і ця версія, на рахунок причетності працівників митниці”, – пообіцяв заступник начальника Нововолинського відділення поліції ГУ НП у Волинській області Вадим Сватко. Усім потерпілим юристи радять звертатися до поліції. “Це убезпечить і від сплати штрафу, а також в подальшому можна встановити, чи мало місце порушення”, – аргументує Олег Лягутко.
Проте більшість із тих, хто потрапив на гачок махлярів, бояться. “Ой, мені хату приїдуть спалять, я боюся – в мене діти. Вони беруть людей, де багатодітні – знають, що люди не будуть подавати, не будуть наймати адвоката”, – вважає Зорина Галкевич. Якщо ж зловмисників знайдуть, за афери та підробку документів їм загрожуватиме до 12 років ув’язнення. Проте жодної такої справи у суді на Волині досі не виграли.
Багажник на даху автомобіля - дуже практична річ, яка дає змогу перевозити додатковий вантаж, не…
Якщо вам подобається Porsche Cayenne, але ви не можете дозволити собі його купівлю, завжди є…
Зима несе автомобілістам масу викликів, серед яких можуть бути і труднощі із запуском двигуна в…
Сегмент SUV сьогодні на піку популярності на автомобільному ринку в Україні та в усьому світі.…
Купівля автомобіля - це важлива подія, до якої потрібно підходити максимально серйозно та відповідально, оскільки…
Хетчбеки дуже популярні в Україні через свою доступну ціну порівняно з седанами і кросоверами, а…