Штрафи до 40 тисяч: у поліції затвердили механізм покарання безправних «ухилянтів»

Особи, які ухиляються від військового обліку, з’явлення за повісткою до ТЦК і мобілізації, до яких застосовано обмеження у праві керування транспортним засобом, не зможуть сісти за кермо, доки не розв’яжуть питання з військкоматом або судом. Порушникам загрожують штрафи до 40 тисяч гривень. Відповідне рішення погодили Міністерство внутрішніх справ і Міністерство юстиції України, пише ‘Юридичний Телеграм‘.

Читайте також:

Позбавлять прав або кинуть за грати: кого з українських водіїв покарають за “недоречні” зимові шини на автомобілі

Навіщо водії раніше сипали цукор у систему охолодження автомобіля: кумедний лайфхак

Ніколи так не робіть: шість небезпечних звичок водіїв взимку

Новий закон про посилення мобілізації, який набув чинності в травні, дав територіальним центрам комплектування (ТЦК) нову міру механізму впливу на осіб, які добровільно або за повісткою не з’явилися до військкомату, – обмеження в праві керування ТЗ. Ввести його в дію можна шляхом виконання встановленого механізму оповіщення та доставки громадянина до ТЦК із залученням поліції. Якщо він не дав результату, військкоми звертаються до суду, який і ухвалює рішення щодо військовозобов’язаного автомобіліста.

МВС і Мін’юст узгодили свої дії за подібних сценаріїв. Зокрема, поліція негайно застосовуватиме відповідні заходи до осіб за рішенням суду. Обмеження діятимуть, доки громадянин не виконає вимогу ТЦК, судове рішення не буде скасовано або не буде відкликано відповідний позов воєнкомів.

Якщо після запровадження обмежень водій буде викритий за кермом транспортного засобу, то ризикує втратити права на термін 3-6 місяців і отримати штраф у розмірі 20 400 гривень. У разі повторного порушення сума стягнення зросте до 40 800 гривень, а термін відсторонення від керування авто – 5-7 років. У виняткових випадках також можлива конфіскація транспортного засобу.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти