Сторінка рубрики

Шведські авто

Шведські автомобілі широко відомі на ринках Європи та Америки, їх цінують за безпечність та якість, при цьому обсяги виробництва (150—200 тисяч на рік) не входять в рейтинг найбільших в Європі та світі. «Твоя МАШИНА» розповість вам, як розвивалася автомобільна промисловість в скандинавській країні та який стан має зараз.

Історія автомобільної промисловості

Розвиток автомобільної промисловості Швеції припав на кінець ХІХ століття. В останнє десятиліття століття брати Седерхольми побудували перший паровий автомобіль.
В 1902 році компанія Maskinfabriks-Aktiebolaget Scania в Мальме, яка спеціалізувалася на виробництві велосипедів, почала випускати легкові машини та вантажівки.
В 1927 році компанія Volvo розпочала виробництво легкових авто та вантажівок.
Після закінчення Другої світової війни з’явився ще один виробник – Saab.
Найпопулярніші шведські марки
Мабуть можна з впевненістю сказати, що найвідоміша шведська марка, це Volvo, яка користується популярністю не тільки в рідній країні, а й далеко за її межами.

  • Saab,
  • Scania,
  • Volvo,
  • Polestar.

Назви та логотипи цих брендів добре відомі, якщо не брати до уваги Polestar, який тільки розпочинає свою історію у світі електромобілів.

Сучасний стан автомобільної промисловості

У 1999 році Ford придбав легковий підрозділ Volvo. А у 2010 році китайська компанія Geely Automobile оголосила про досягнення домовленості про придбання Volvo Cars у Ford Motor за 1,8 млрд доларів.
Компанія Saab також не залишилась самостійною, вона входить до складу шведської компанії NEVS, яка у свою чергу належить китайському холдингу Evergrande Group.
Більша частка виробництва шведських автомобілів зосереджена в країні. Виробники не женуться за постійним рестайлінгом моделей, вони довго і впевнено працюють над безпекою і якістю своїх транспортних засобів.

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти